Коментари - Секти атакуват преди Великден | dnes.dir.bg
назад

Секти атакуват преди Великден

Религиозни емисари на различни секти са започнали масирани кампании в Бургас преди Великденските празници за привличане на нови членове от всички възрасти и социални групи.

Обратно в новината

Коментари - Секти атакуват преди Великден | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Свидетели на Йехова,Евангелските петдесятни църкви и Мормоните са сектантски организации които трябва да бъдат забранени в България.Скоро се очаква и това да стане.Не на тези и други сектантски организации и сектанти.

до автора от 15;32 . Няма основание да откаже, нито да се допитва до хората. Традициите не значат нищо. Единственото е да отнесем още един съдебен процес. В кой век живееш, че не виждаш как всеки говори за права и си ги търси ?! От много идеализъм и все да се допитата до народа , затова и никой не се допитва и сме се докарали дотам. Не става дума за традиции, защото ако опираме само до традициите , и джамии не трябва да има и тук да има само БКП сред партииите, но не е тя само и има джамии. Всички секти са регистрирани , вътпреки че дирекцият уж се позовава на този факт, но раберете- ТЕ СЪДЯТ В СТРАСБУРГ СТРАНАТА И ПЕЧЕЛЯТ.Още повече , че ЕС ни задължава да не спираме свободното изповядване на религиите.Като не знаете как стоят нещата, не обвинявайте хора, които не могат нищо да направят.Дори и да ни ги регистрират, те се връщат и се регистрират в съда като фондации и частни училища.

Mimi, nedei da pravish takiva obobshtenia, 4e curkvite v ciala Germania i t.n. sa vsi4kite evangelistki. Tova vuobshte NE E VIARNO. 4ast ot tiah sa, da, no po-goliamata 4ast, specilano v Germania sa katoli4eski. Drugo - protestanstvoto niama nishto obshto s evangelizma. Osobeno puk v Anglia. Vzemi pro4eti malko istoria na Anglia i togava shte razberesh, 4e tam protestanstvoto e navliazlo po neobhodimost - zashtoto na kralia taka mu e bilo udobno poradi red pri4ini, no ne mu e miastoto sega da ti gi izbroiavam. Ne biva 4ovek da pravi takiva kardinalni obobshtenia, kogato ne e zapoznat 100% i ne e proveril info-to si!!!!!

Въпреки,че има и малоумници,които са писали,все пак ме радва факта,че има доста смислени коментари,писани от интелигентни хора. Искам да кажа на всички малоумни същества,че сектите в България са две-ИСЛЯМ и ЧАЛГА. Няма по-голяма промивка на мозъци в България от исляма и чалгата. Родопите са побелели от джамии,а повечето които пишат против протестанството са склонни да възпитават децата си в чалга културата заливаща България и да си затварят очите пред факта че всеки трети тинейджър е професионален наркоман или алкохолик. Това е много жалък факт за България,но както се казва прост народ-слаба държва. А за православието изобщо няма какво да говоря. Пълно е с вицове почиващи на действителни случки за пияни и прости попове,а по манастирите е фрашкано с монаси гейове. Това го знае всяко хлапе дори. Да не говорим за поповете от синода,които са 100% ченгета от Държавна сигурност. За какво християнство ми говорите тогава бе кретени,защо слагате Протестанството в един кюп със сектите. Ще ви кажа защо-защото за вас хората,които посещават православните черкви са едни обикновенни клиенти,страх ви е че ще ви намалее продажбата на свещи,ако вместо православни черкви посещават евангелски църкви... И накрая-вземете та махнете тази бабичка от снимката,по всичко личи,че е изпаднала в истерия алкохоличка...

Регистрирани са от криворазбрана свобода на вероизповеданието - а това не е свобода , а допускане на някакви шамани да ни пълнят главите с глупости - при все , че 90% са мошеници - въобще не искам да ги срещам по улиците и опитите пим дори да разговарят на тези теми с мен е нарушаване на свободата ми и на правата ми на неприкосновеност. Така че нека яните скинари и нацъфкат главите - само бой,.... и в морето при рибите!

Православната църква е българска,и достатъчно толерантна.Но според мен не бива да се позволява на никой да манипулира децата на България,като тук слагам и сектите,и масовата култура в България. Ама те затова умните българи отиват да учат на запад,и там си и остават,кой от тях би търпял цял живот да му се подиграват в очите? Защото има достатъчно овластени да се борят с тези престъпления,но те просто се занимават с други полезни за тях самите дела!!!

ПРОТЕСТАНТСТВОМОРАЛ (16:40ч.)Напълно сте прав. Ода на глупостта е книга , която ценя. Корупция се е ширела в църквата, но според мен и това не е основното-а интересите на Третото съсловие. Почти всичко награбено от Латинска А,ерика е влизало в Европа през Ротердам. Защото оттам е тръгвало за манифактурното производство. Холандската зараждаща с ебуржоазия само е можела жално да гледа как златото изтича през държавата им. А ако входната врата на Еврпа си беше тяхна...Така, че даже и църквата не е в основата, а интерсите на новата буржоазна класа. Поради интереси Италия и Португалия влизат във военни действия в южна америка едан серщу друга. Не църквите им-а войниците им , защото те са от една църква. В Англия Хенри иска да се разведе-не му дават, и като с едобави и политическото желание на Англия да се измъкне от сянката на католичческата църква ...Така както гледам навсякъде причините са били много по-материални, отколкото духовни. Аз не бих казал, че ако някой или някои свещенници са неприлично заможни-църквата е вече осквернена. Просто мястото на тези свещенници не е там. Църквата е институция, но Храма не е. А по отношение на езическите вярвания те се срещат във всички религии. Коледата отговаря на Календулите-римски и пр.и И в ритуалите има много езически елементи. Навсякъъде християнството е попило от местните езически традиции. А у нас може би са повече,защото пет века религиявта се е запазвала в една и съща форма. Но какво става оттова? Какво значи да се осъвременява? Вярата е същата, Словото е същото..Прав сте затова, че ние имаме медиатор между нас и Бог, но конкретно за нас-ние по-малко ходим на църква отколкото протестантите в Сев. Америка. Така, че предполагам през по-голямата част сами се грижим за духовните си нужди и в това отношение не сме по-назадничави от другите. Освен това ние сме пропуснали 5 века, в които независсимо от напредничавия си характер религията е била използвана като държавна идеология в Западна Европа. Аз ги пиша тези неща защото просто си обосновавам глената точка. Не че мисля, че не ги знаете.

Кой ще ни спаси от нереформиранатаправо църква, която си живее в V век, и още не знае, че Дарвин съществува.

Бе AXAor, какви са тия глупости. Какво православие ни е съхранило като народност? Гръцкото ли? Ако не ти е известно от историята българска православна църква няма през почти цялото турско робство. Владиките са били гърци и са провеждали политика на целенасочено гърцизиране. Тези възрожденци, заради които сега се бие в гърдите като Паисий, софроний и прочее, повечето са били жестоко гонени от православната църква. Когато все пак през 70-те години се появява българска православна църква, тутакси вселенският патриарх я отлъчва. Само погледни, има ли развита икономически и културно православна държава - няма, няма и да има. Православието с нищоне е помогнало на народа ни, нито пък сега помага, по-скоро вреди.

Бе AXAor, какви са тия глупости. Какво православие ни е съхранило като народност? Гръцкото ли? Ако не ти е известно от историята българска православна църква няма през почти цялото турско робство. Владиките са били гърци и са провеждали политика на целенасочено гърцизиране. Тези възрожденци, заради които сега се бие в гърдите като Паисий, софроний и прочее, повечето са били жестоко гонени от православната църква. Когато все пак през 70-те години се появява българска православна църква, тутакси вселенският патриарх я отлъчва. Само погледни, има ли развита икономически и културно православна държава - няма, няма и да има. Православието с нищоне е помогнало на народа ни, нито пък сега помага, по-скоро вреди.

Мисионерите на тези секти се разпознават много лесно. Обикновенно това са млади, симпатични младежи, чисто и прилично облечени, много доброжелателни и на всяка цена се стремят да ви въвлекат в някакъв разговор. Разговарят на чист български език, но се чувства, че са чужденци. В един хубав слънчев ден, когато пътувах в тролейбус към Кайлъка- Плевен, двама облечени в ослепително бели ризи добре изгладени панталони младежи,(до сега не съм срещал някой от тях да носи дънки ), няколко пъти се опитваха да ме въвлекат в разговор, въпреки че от самото начало им дадох да разберат, че знам що за птици са. Те обаче са упорити и никога няма да покажат, че са обидени от недружелюбното ви отношение към тях. За съжаление много от възрастните хора, а предполагам и някои девойки се ловят на въдицата им и започват разговор. А те са много сладкодумни и използват простодушието на нашите хора и така постепенно ги оплитат в своите мрежи. Много от нас имат негативно отношение към нашата църква, но тя поне е безобидна. А тези секти са опасни в истинския смисъл на думата. Те вербуват главно девойки, на които обещават, че ще ги изпратят в чужбина на обучение, фанатазираните редови членове на сектите са длъжни да отчисляват във фондовете на сектите най-малко 10% от всички реализирани доходи. Много девойки ги довеждат до състояние да се самоубиват, а тези, които изпращат в чужбина, изчезват безследно. Разказвам всичко това, защото имам познати, членуващи в такива секти и често имам разговори с тях. Една позната, майка на две деца, принуди дъщеря си да напусне габровското МЕИ, а синът й да напусне 10 клас защото те трябваше да работят вместо нея в събота и в неделя тъй като правилата на тази секта не й разрешават да работи в тези дни. Моето лично мнение е, че тези секти трябва да бъдат забранени, а чуждите мисионери да бъдат съдени и вкарани в български затвори. В края на краищата ние сме суверенна държава и не сме длъжни да следваме всички изгъзици на загниваща Европа.

Един момент! Под секти имам предвид не другите християнски църкви - напр. протестанство и католицизъм. Не разделям християните. Не желая твърдо да се придържам към канона. Против съм, разбира се, тези нароили се безброй организацийки, откровено комерсиални, които брутално промиват мозъците на членовете си и живеят неестествен живот. Като зомбита. Същото мисля и за исляма. Всеки да нарича Бог както иска. Но съм абсолютно против фундаментализма и радикалния ислям. Въобще срещу съм всякакви фанатизми!

Въпреки,че има и малоумници,които са писали,все пак ме радва факта,че има доста смислени коментари,писани от интелигентни хора. Искам да кажа на всички малоумни същества,че сектите в България са две-ИСЛЯМ и ЧАЛГА. Няма по-голяма промивка на мозъци в България от исляма и чалгата. Родопите са побелели от джамии,а повечето които пишат против протестанството са склонни да възпитават децата си в чалга културата заливаща България и да си затварят очите пред факта че всеки трети тинейджър е професионален наркоман или алкохолик. Това е много жалък факт за България,но както се казва прост народ-слаба държва. А за православието изобщо няма какво да говоря. Пълно е с вицове почиващи на действителни случки за пияни и прости попове,а по манастирите е фрашкано с монаси гейове. Това го знае всяко хлапе дори. Да не говорим за поповете от синода,които са 100% ченгета от Държавна сигурност. За какво християнство ми говорите тогава бе кретени,защо слагате Протестанството в един кюп със сектите. Ще ви кажа защо-защото за вас хората,които посещават православните черкви са едни обикновенни клиенти,страх ви е че ще ви намалее продажбата на свещи,ако вместо православни черкви посещават евангелски църкви... И накрая-вземете та махнете тази бабичка от снимката,по всичко личи,че е изпаднала в истерия алкохоличка...

Цялата тази паплач от секти-мюсюлмани,еван и т.н., вилнее в България благодарение на Умните политици и тези отСинода!Проклет да са до веки!

До AZ. Абе AZ какви скинари ти се въртят в главата бе маймун. Правиш ли разлика между секта и църква изобщо? Но поговорката казва следното-Какво ти разбира свиня от кладенчова вода.. Съветвам те да ми прочетеш предишния коментар,преди да говориш глупости

Колко болни хора има....

Triabva da se vkarva v zatvora vseki koito promiva mozucite na deca do 18 godini s kakvito i da bilo sektanski trikove!!! Strasburg niama da ima problem sus zashtita na decata. Vuzrastnite puk ima glava na ramenete da musliat i da im udariat po edin shamar na tezi dolni kreteni ot sektite!

TEJKIA JIVOT, LIPSATA NA VIARA I CHOVESHKOTO NEVEJESTVO VINAGI SA VODELI DO POIAVA NA SEKTANSKI DVIJENIA. POMISLETE V KAKAVI VREMENA E NAPISAN STARIA ZAVET, V KAKVI VREMENA E NAPISAN I NOVIA ZAVET I SHTE RAZBERETE ZASHTO SE POIAVIHA SEKTI.???

Секта е всяко учение, което е на по-малко от 150 години, което призовава хората към откъсване от семейството, самоубийство, сексуални отклонения или им иска отнемане на собствеността.

Я по-полека, драги. Това, че има хора, които потвърждават, че си член на регламентирана църква, а не на секта, не ти дава правото да плюеш по православието! Монахинята приличала на изпаднала в истерия алкохоличка ли? Ами я си виж евангелистките проповедници по телевизията в Щатите, та да видиш ИСТЕРИЯ! Жалък лицемер!

Какви секти, какви глупости!! Това са признати по цял свят религиозни общности. Докога ще прокарвате тези идиотски тези за секти в България. Православното християнство е просто една от множеството религиозни традици в света. Ако има свобода на вярата няма такова нещо като традиционно изповедание - има САМО СВОБОДА НА ЛИЧНИЯ ИЗБОР! П.С. Не принадлежа към никое от изброените в статията религиозни течения, но е срамота да продължавате да пишете тези глупости!

zasto dopuskate takiwa greshki ? Ne znaete li po dqwolite bxlgarski: ne mAnahinq, a mOnahinq se pishe

Разбира се, че вярата ни е съхранила като народ. А православието не са пияните и прости попове, нито монасите гейове. Като гледам какви обиди и злоба се сипе тук не вярвам, че изобщо християни са писали. Елементарно уважение няма вече между хората независимо, че не споделят собственото ти мнение. Протестант-а и ти май си от сектата ЧАЛГА - с този език.

Za prostijat i nekompetenten balgarin vsi4ko e vazmo6no!!! Svidetelite na Jehova ne sa sekta ;tova koeto predlagat savsem ne e sektanska literatura!!! Taka 4e e dobre vseki da si kupi BIBLIATA i da pro4ete KAKVO V DEISTVITELNOST U4I TJA ne da draskat po forumite NEKOMPITENTNI LIZA!!!!!

Za prostijat i nekompetenten balgarin vsi4ko e vazmo6no!!! Svidetelite na Jehova ne sa sekta ;tova koeto predlagat savsem ne e sektanska literatura!!! Taka 4e e dobre vseki da si kupi BIBLIATA i da pro4ete KAKVO V DEISTVITELNOST U4I TJA ne da draskat po forumite NEKOMPITENTNI LIZA!!!!!

Лелче, е как ща се придържаш твърдо към канона, след си нямаш и хабер какво е това нещо?! Казваш, че православната църква е либерална!!! как ти хрумна такава блуд бе моме?!?! Как може ортодокс да е либерална?! Либерални са само хората на които църковният им живот започва и свършва с една свещ на Разпети петък, показно прекръстване и коментара: Те да го ебем аз съм си верващ. На времето митрополит Климент (Васил Друмев) прогласи: Има православие, има български народ, няма православие, няма български народ. Човека е знаел какво говори, но не е знаел, че 100 години по-късно ще е актуално: Няма български народ, няма православие. Ние Тукту хан и на Cveti, казах и. Ако толкова ти милее за православието престани да цъкаш и стани православна.

А, вие, които четете библията, толкова ли сте прокопсали и станали умни?! :-) Религията е заблуда за лековерните.

За мормоните и Йеховистите съм съгласна, но за петдесятните църкви не е вярно! Имам приятели оттам, ходила съм им на богослужение. Не се тресат или нещо подобно, това са глупости!

Всички религии са един дол дренки -- независимо дали са 'секти' или официално признати и подкрепяни от 'държавата'. И християнството едно време е било 'секта', а сега е държава.

БПЦ и висшия й клир отдавна съ скъсали с вярата в Бога, отдавна служат на властта независимо дали е комунистическа ( на нея с най-голямо удоволствие вкл. на ДС) или не. Трупането на пари им е основанта грижа, а ежедневните занимания клюките и интригите. Къде са сиропиталищата и ксенодохиите които поддържа. Най- безсрамно даренията на църквата от богомолци се продават. Виждала съм го пред митрополитския/патри храм Св. Неделя в София. Продаваха кърпи, бельо и др. предмети от тези дарения. Българската църква, каквато пхрочие не е имало, не ни е запазила като народ. първо защото не я е имало, после защото поповете от ХV до ХХ в. са били толкова слабо грамотни, че някои даже не са могли да четата. Основното им занимание е било да си гледат имотите и челядта. Прочетете- има изследвания почиващи на документи за това. Както много други неща измислени за да измият ГУЗНАТА ни съвест за 500-те години и това е една МИТОЛОГЕМА, измислена от православната ни църква след Освобождението. Ще ви дам само един пример за това що за хора са били винаги нашите висши духовници- след смъртта на екзарх Йосиф, от интриги, властолюбие, завист, лизане на властови з---ци не са пожелали да изберат глава на БПЦ до ср. на 40-те години. По комунистическо време служеха повече на ДС и БКП отколкото на вярващите. Даже извинение не поискаха, както това направи румънския патриарх. Това показва че са безбожници. Основната им грижа са парите и как да уредят роднините си да учат я в Москва, я в Гърция. но най- голямото им предателство са непрекъснатите им доноси с-у властта в Москва. Особено когато техните хора от ДС и БКП не са на власт. Залагам, че ако Марксим предаде бог знае кому дух, ще си издпокъсан брадите кой да седне на трона. Като вярващ човек аз бих искала да има една православна църква- майка, пастир, утеха и помощник на хората. Която да е пример за вяра, а не за лицемерно смирение и лаково лапане. Такава църква е силна и тя преуспява без примитивни заклинания с-у другите църкви. А за протестантите у нас не мога да кажа нищо лошо. Ведната след 1989 г. те изгониха от църквите си агентите на ДС. Не че нови не се внедриха. После именно някои от тези църкви приобщиха много цигани къв вярата с което дадоха реален принос за интеграцията им и духовното им израстване. Почти всички протестански църкви имат кухни за бедни, често пращат помощи на домове за изоставени деца, работят със затворници. За невежите- секта е група откъснала се от цялото. Протестанските църкви не са секти. Това само служител на дявола може да каже. Само един човек който не познава Словото Божие, който заменя вярата с езически ритуали като кръстене, палене на свещи, целуване на икони, молитви с-у уроки, което си е чисто суеверие, който носи кръст защото така е модерно. Протестансите църкви имат последователи от вярващи хора и за нас са братя всички вярващи. Но крадливият, лицемер поп не ми е брат. Не ми е сестра тая монахиня, която сигурно лев не е дала на нуждаещите се, без 10 да си върне. Нека се обърне към варненския митрополит и да го попита за имотите които продава, за връзките му с КГБ и ДС и после да хвърля камък към нас.

Винаги когато комунистите са на власт и корупцията цъфти, на управляващите им са виновни СЕКТИТЕ . Това е манипулация на общественото мнение. Май проблемите в МВР и приятелите на Румен Петков са по-голям проблем от това кой какво правел за великден. Ако хората спазват общественият ред на кой пречат. Да вярват в каквото си щат. Не са убили нито чпвек, нито са изнасили някой.... Айде стига с евтини пропаганди. Същото беше и по Берово и Жанвиденово време. Цялата държава беше цъфнала и вързала от престъност на всяко ниво в държавата и пак - сектите и сектите и т.н. Пъво се нбаучете какво е секта и какво е християнска деноминация.

Винаги когато комунистите са на власт и корупцията цъфти, на управляващите им са виновни СЕКТИТЕ . Това е манипулация на общественото мнение. Май проблемите в МВР и приятелите на Румен Петков са по-голям проблем от това кой какво правел за великден. Ако хората спазват общественият ред на кой пречат. Да вярват в каквото си щат. Не са убили нито чпвек, нито са изнасили някой.... Айде стига с евтини пропаганди. Същото беше и по Берово и Жанвиденово време. Цялата държава беше цъфнала и вързала от престъност на всяко ниво в държавата и пак - сектите и сектите и т.н. Пъво се нбаучете какво е секта и какво е християнска деноминация.

Много подходящ момент за подобни новини.След два дни ще се обяви инвазия на извънземни-само да забравим какви ги е Румен вършил.

http://bibliata.com/ -tuk moje da chetete online bibliata, kakto i da ia slushate na chist bg ezik. Bog gleda na syrce, a ne na djob!

melobroinite religiozni obstnosti sa sekti-techenia v religiata, koito se otlichavat ot osnovnoto ideologichesko takova. taka, che tezi obstnosti sa sekti. osven tova ne vizdam zasto horata da nese preduprezdavat za vuzmoznite opasnosti, koito gi groziat pri eventualno chlenstvo i t.n. interesna sluchka ot Germania: jiveeh v ne osobeno bogat kvartal i za 3 mesetza me nadushiha i pochna edin ejesedmichen tormoz, vsiaka sabota i nedelia mi idvaha vkusti -da mi govoriat, vupreki, che vseki pat im obiasniavah, che niama nuzda! obache sa tolkova nagli, che napravo mi kusaha nervite, muz mi otkaza sled vtoria pat da govori s tiah-tolkova se beshe iadosal na tupoglavieto i tvurdoglavieto im. smenihme kavrtala-edin ot nai-dobrite v grada-nikoi ne idva. spokoistvie, tishina, nikoi ne mi zvuni v 9 sutrinta da mi govori gluposti na glavata, dokato az oste spia.... v kraina smetka nai-uzassnoto v zialata rabota e psihicheskia tormoz, koito takiva sekti uprazniavat. ako chovek se interesuva i iska da se vkliuchi v tiah-toi sam ste nameri putia i nachina. taka, che horata ot obstinata v Burgas sa mnogo pravi v postupkite si-BRAVO!!! tova e edin vid griza za naselenieto.

Пич, ти да не си от ония, дето търсят слава, като отричат Баташкото клане /а ако не вярваш и за него иди до град Българово до Бургас и попитай за местния храм какво съхранява/. Какво значи неграмотни са били поповете. Естествено, че не са завършили Семинарията. Това не значи, че не са отслужвали литургии и не са опявали мъртвите. не значи че не са били духовни пастири в селото и не са били уважаване. БПЦ е съхранявала не само с отделни личности Православието и книжовността. Имало си е Свети места, като няколко десетки манастира, които са се грижили за това. Поповете по селата са малки бурмички от цялата машина, които са се грижили хората да имат духовна култура. Това, че у ваше село попът не е четял, не значи че и нашият е бил такъв. Аз пък съм чувал за досто попове, които не само са четяли, а и заради влиянието на ГПЦ са знаели и гръцки, както говоримо така и писмено. А сега да видим ти какви изследвания ще посочиш...ама със статистика. Например в с. София, попът от год .... до год ..... не е четял, в с. Връбница ..., в с. Борово, в с. Бояна, с. Княжево, с. Филиповци, с. Орландовци, с. Красно село и т.н.

Написалият новината или съзнателно подвежда или е твърде невеж. Евангелска петдесятна църква съществува по нашите земи от 19 век. Те НЕ СА НОВА СЕКТА! Познавам семейства, които от поколения посещават тази църква. Дори безбожните комунисти 45 години не можаха да спретнат такъв номер на тези кротки хора. Те нямат нищо общо с мормони и свидетели. Официалната религия в Англия е протестантска, дългогодишният конфликт с Ирланидия е на тази основа: католици - протестанти, но мормони и свидетели няма в този конфликт. Нека новинарите напишат реална информативна статия за тези неща, вместо да заблуждават и подвеждат обществото!

До Ели: Извинявам се,ако съм обидил някой с коментара си,но каквото повикало,това и обадило. Защо се дразниш на моя език,а не виждаш другите,които са писали толкова глупости срещу протестанството. Така ли скачат,когата стане въпрос за исляма да речем. На вас госпожо приятно ли ще ви е да видите в някой голям (да речем София или Пловдив) град джамия от която пее (по-точно вие) като чакал някакъв мазен циганин. И за това има най-голяма вина православната църква,защото се управлява от ченгета от Държавна сигурност. Защо спряха Боян Саръвев да се кандидатира за кмет на Кърджали,(той също е православен свещенник,но е истински християнин и българин и беше ясно,че ще го изберат)?-ами защото православната църква явно играе заедно с ДПС и техните фанатизирани ходжи. Ами тази простотия,да канонизират Ванга за светица? Може ли една врачка,вещица да бъде обявена за светица. В това няма и 1% християнство. Плашите се за децата си от това,че ще учат вероизповедание,но ги пускате на концерт на Азис... Ами масонството не е ли секта,но се кефите на големите баровци,въпреки че по-голямата част от тях са свързани с масонството... Спрете да плюете протестанството и да го наричате секта,така ще извършите поне едно добро дело в живота си (това е послание до всички умници от форума)... А Свидетелите на Йехова и Масоните са наистина секти,но за радост все още не са така разпространени в България,както на запад.

Хан Тукту, драги попе, ще се повторя: с Вас в диалог няма да влизам. Последният човек сте, от който ще взема акъл. За Вас не стига.

Мдаа... Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

Протестантино, правиш лоша услуга на протестантските църкви с извъртанията си. Прав си, че баба Ванга е вещица и няма място в църквата. Но я ми кажи нещо за пророк Данаил, защото първата ви работа, когато вербувате нови членове е да ги плашите какво е искал да каже със сънищата си. Е тогава да се чуете какви Ванги сте, би трябвало да ви червенеят ушите и да не се сещате да споменавате идолите в православието и католицизма. Я младежо ни обясни като как са възникнали разните Х църкви! Само не ми казвай, че Лутер е протестантин и е реформирал църквата. Ако не са имали интерес крале, търговци и разни менячи на пари да си направят далавера с религията, сега щеше да се празнува свети Лутер като чист католик. Уважавам протестантите, но не и проСТестантите

До Хан Тукту: Хане,хане....като ти чета глупостите стигам до заключенията,че сънищата с измишльотини ги сънуваш ти. Толкова ли не можа нещо друго да измислиш.. И не се пише хан,а кан. Това го казват историците,но ти явно не си запознат с тях.. Гледай Памет българска с Божидар Димитров по Канал 1 и ще разбереш как поне да си изписваш псевдонима,а и доста други полезни неща. Биете се в гърдите,че сте българи, а се продавате за жълти стотинки на турците,но явно не си ми прочел достатъчно добре предишния коментар. Пак ще повторя-защо Православната църква спря Боян Саръев да се кандидатира за кмет на Кърджали и си затваря очите пред турските мисионери из помашките села,а когато протестантски църкви организират евангелизации из Родопите биват възпредпяствани от същата уж българска православна църква... Ето това си е чисто национално предателство...

До Протестант: Съгласна съм с всичко, което казвате за исляма. Дори повече- ужасявам се, когато виждам джамиите в центровете на големите ни градове и чета за хилядите нови, които никнат в Родопите финансирани незнайно от кой /всъщност знае се/. За тоталното обезбългаряване на тези райони, от целенасочената политика на наши български управници в тази насока и т.н. темата е огромна. Но не ми харесват лютите нападки към Православието. А иначе навсякъде има мърша. Само не ми казвайте, че сред висшите сановници на католишката и протестантските църкви няма интересчии, политици, че и гейове, и педофили. Религията е много добро манипулативно средство в световен мащаб. Не ми харесват тези нападки и обиди между уж християни. Ние нямаме нужда от исляма, сами ще се погубим.

ПроСтестантино, първия помощен въпрос ми е: Колко на брой са протестантските църкви днес и защо продължават да се умножават? После: Ти от коя по-точно си (за да се знае ти от каква позиция храчиш)? И последния ми въпрос е: При вашите евангелизации колко проповедника са набити на кол, обесени или поне обръснати от мюсулманите? Ще ти отоговоря без да чета на г-н Димитров трудовете; нито един. И знаеш ли защо, защото теоретичното ви добре изгладено умение може да послужи някъде в Америка или Европа, но не и в България. Просто добре направения ръб на панталоните ви и изгладената риза предизвиква сред народа мисълта: Тоя е педал. Като проявиш поне малко християнско смирение обади ми се, ще те открехна как стават нещата сред презирания от такива като вас български народ.

ВЯРАТА ни е запазила през турското робство. Религията е само една обредност, която през петте века хората стриктно са спазвали, за да се разграничат от поробителската. Днес няма значение в какъв стил е тази обредност - православен, католически или протестантски. Важно е да имаме християнските ценности в умовете си и по-често да се сещаме за тях в ежедневието си. За да оцелеем и този път. Да, появяват се и злонамерени хора и секти, които злоупотребяват с незнанието на хората. Е, тези, които имат интернет, могат да питат Гугъла, ако имат някакви съмнения. Най-добре е, всеки от нас да поглежда писаното в Библията. :))

Religioznite vaprosi nyamat krai i nie mojem da si komentirame mnogo na shiroko... Obache, ne e vajno koi sa pravi ili ne, a tuk e vajno EDNO-dali Bog te e izbral da badesh Negov zavinagi... zashtoto Bog ljubi svoite Si i se griji za tyah kato im dava vechen jivot i nikoi ne moje da gi grabne ot Negovata vsemogashta raka... Taka e priyateli... Kakva chudna uverenost i pochivka... :)

Каквото и да си говорим, никои няма да може да спре това,което Бог е приготвил за България. То идва скоро...