Георги Стоев не издържа
Известният със скандалните си книги за престъпния свят у нас Георги Стоев почина. 34-годишният Стоев бе прострелян с два куршума в главата недалеч от хотел Плиска.
Обратно в новинатаКоментари - Георги Стоев не издържа | Днес.dir.bg
Коментари
Мир на праха му. Интересно, ако са го застреляли заради книгите му...защо са чакали толкова дълго?
какво стана уплашихте се даже мнения да пишете ,преди демокрацията бяхме по смели , бог да го прости ,с тия крадливи мръсници на власт ще го последваме след не дълго време ,ако не станем хора и не започнем да се борим за държавата си ,тя е наша не е на тия гадни крадливи копелета дето нямат род
Човек отваря ДИР-а, за да прочете някой нов стар виц, а прочита за поредния разстрел или за последната касапница по пътищата!... Този, който е починал, се е отървал... Той си е знаел, че ще умре от куршум в главата. И по-добре, че не е останал да се мъчи като зеленчук още Бог знае колко години! Роман така и така нямаше да напише повече с тия два куршума в мозъка! То онзи, Велчев ли беше, мъжът на Весела Лечева, само един куршум имаше в мозъка, па от една година насам още нито ред не е написал от мемоарите си! Та и този... Защо да се мъчи? Два изстрела не отнемат повече време от един... Жалко, че изриването на българските серГИЕВИ ОБОРИ ще има да трае още дълго и най-вероятно безрезултатно!
Убитият писател Георги Стоев: Маджо поръчваше убийствата пред Любен Гоцев Четох и слушах няколко интервюта на Любен Гоцев. Направи ми впечатление, че е много изнервен. Заради Куйович ли е? Безспорно Будимир Куйович е наследник на каналите на Фатик, но трудно някой би могъл да докаже, че Любен Гоцев го покровителства директно. Затова и Гоцев не се притеснява много-много от тази история. Скандалът с Куйович е проблем на Ангел Стойчев, дългогодишен член на кръга Монтерей. Тук обаче трябва да направим едно уточнение - Ангел Стойчев отдавна е отритнат финансово от старите си приятели. Той се е компроментирал още от времето, когато синът му Стоян се занимаваше с цигари заедно с Евелин Банев - Брендо. Кръгът Монтерей ще остави Ангел Стойчев сам да се оправя, така ли? Те имаха желание да му помогнат, но историята много се разшумя и този път медиите не останаха безучастни. Когато хванаха Стоян, сина на Ангел Стойчев с дрога, го направиха от обвиняем свидетел. Безспорен факт е, че Стоян работи с Будимир Куйович и според мен този път трудно ще се измъкне. Но баща му Ангел Стойчев е дългогодишен шеф в МВР, Румен Вълка му е бил шофьор Ангел Стойчев от години има финансови проблеми. Той отдавна се е компрометирал пред старите си приятели. Дължеше пари на Фатик и близо две години не ги връщаше, още тогава Любен Гоцев и останалите се разграничиха от него. Ангел Стойчев не можеше да се оправи много време със снаха си Весела, дъщерята на Жоро Старчев, който държеше преди Монтерей. Та тогава за последно Любен Гоцев и компания му помогнаха и принудиха Старчев да продаде ресторанта си на друг човек. Кръгът Монтерей мит ли е, или реалност? Това ли са кукловодите на мафията? Никакъв мит няма, колкото и Любен Гоцев да се опитва да го обърне на-шега и на едва ли не на пенсионер-ска сбирка. Това символно появяване миналия вторник в Монтерей пред медиите целеше нещо друго - Любен Гоцев да покаже на всичките си врагове кои са ортаците и съратниците му. Компанията наистина беше впечатляваща. А Гоцев стоеше като Кръстник в ресторанта и всеки, който влизаше, първо се здрависваше с него и след това заемаше мястото си. Чавдар Чернев - бивш шеф на МВР и изключително близък до Младен Михалев - Маджо, Виктор Вълков - ятак на Маджо. Любо Левичаров, бившият шеф на ЦСБОП. Допреди години всички тези хора се събираха в Монтерей, оттам идва и името на кръга. От доста време те вече не се срещат там, а в ресторант Кипарис. Там Любен Гоцев се среща тайно с Младен Михалев - Маджо, във ВИЛ стаята в ресторанта. Има ли реална власт Любен Гоцев? Да. Макар да е на години, той все още е в играта и няма намерение да я напуска. Гоцев е свикнал не да се говори за него, а да се шушука той се изнерви, защото го осветлих. Тези, които трябва, знаят, че Любен Гоцев е създателят на Маджо. Преди време Георги Пехливанов се изказа за Младен Михалев, че е кукла на конци. Аз предадох на Маджо думите на Пехливанов. И той каза: Да, така е. Но знае ли кои стоят зад мен?. Ако си мислите, че Младен Михалев има стотици милиони, бъркате жестоко. Маджо сам е признавал, че има 16 съдружници, все генерали от БСП. Той ги наричаше червени брамии. Парите за БСП се разпределят от Любен Гоцев. Той е покровителят, съветникът и лобистът на Маджо. Веднъж Михалев ми разказа през какви унижения е минавал в началото. Чавдар Чернев, когато се напиел, карал Маджо и Маргина да лазят под масата. Любен Гоцев твърди, че не те познава? Познава ме. Готов съм да бъда разпитан от следователи и да разкажа това, което знам за Любен Гоцев. Ще му припомня само едно място, където сме се засичали - на една пресечка на Витошка, където се помещаваше офисът на стария Фатик Там Любен Гоцев се появяваше често. Имаме и други засечки с него, които ще разкажа някой друг път. Фатик и Младен Михалев ходили ли са в Монтерей ? Да, много пъти. Фатик имаше навика да стреля в ресторанта. Вадеше пистолета и правеше на решето тавана. Няколко пъти правиха ремонт на Монтерей заради Фатик Маджо също се явяваше, и то не само във вторник, а всеки ден. Охраната му и колите му блокираха движението пред Монтерей. После започна да се среща с Любен Гоцев в Кипарис. Пращаше колата си, за да вземе генерала. Виктор Вълков също ли е близък с Младен Михалев? Да. Когато бях в полицията за една разработка срещу Маджо, полицаите ми разказаха интересни неща. Те го бяха прихванали в Хърватска. Михалев се обаждал по телефона до България, използвал е хърватска СИМ карта. Оказа се, че Маджо е живял доста време в посолството на България в Хърватска. Там негов домакин е бил Виктор Вълков. След това Вълков е посредничил и за една среща на Младен Михалев с МВР шеф във Виена. Това също е според оперативна информация на служителите на МВР. Естествено, разработката срещу Маджо потъна. Сега Любен Гоцев призовава прокуратурата да го разпита Интересен ще е този разпит, но няма как да се получи. Илюзия е да се вярва, че има сила в България, която да бутне Любен Гоцев. Генералът се саморазправи с Маргините за няколко минути. Когато научи, че е в списъка им за ликвидиране, разпореди те да бъдат тикнати в затвора. Публична тайна е, че арестуваха Маргините заради Любен Гоцев, а не защото от МВР са събрали данни за престъпната им организация. Когато беше взривен Стоил Славов, уликите пак водеха към братя Маргини. Тогава не ги прибраха, не ги прибраха и след убийството на Жоро Илиев. Но когато Маргините се прицелиха в Любен Гоцев, цялата сила на МВР и прокуратурата се стовари върху тях. Това е показателно за влиянието, което Гоцев има в държавата. Любен Гоцев страхува ли се от Маргините? По-скоро Маргините се страхуват от Любен Гоцев. Неговото убийство неслучайно е трябвало да изглежда като случаен обир. Маргините знаеха, че без Любен Гоцев влиянието на Маджо в държавата ще спадне и така по-лесно ще могат да се преборят с него. Но същевременно не смееха да му пратят килър, защото осъзнаваха какво може да се случи с тях. Искаха убийството на Любен Гоцев да бъде извършено по такъв начин, че да заблуди МВР. Всички видяха какви са последствията за братя Маргини. Е, вече са на свобода. Делото срещу тях още не е приключило. И няма да приключи скоро. Това, че не са в ареста, не значи, че не са натикани в миша дупка. В книгите си описваш как Младен Михалев - Маджо поръчва убийства. Любен Гоцев поръчвал ли е покушения? Със сигурност е присъствал на заповеди за отстраняването на хора, изречени от Младен Михалев
Де го Б.Борисов да се произнесе като герой от книгите на Стоев. Бог да го прости! Затвориха му устата.
бог да го прости....и благодаря за това, че направи една, но доста голяма стъпка и че показа какви трябва да сме всички
Преди 20 години , ситуацията щеще да бъде различна . Всички сили на МВР щяха да са впрегнати в блокиране на столицата и показни действия за присъствие на органите на реда . Ей тъй , поне хората да се чувстват дори и измамно по-сигурни . Срамота момчета . Срам , да , но за началствата . Тези които слагат малоумници и въртоглави по върховете на Управленията .
Всяко чудо за три дни. Ще плюете тук до следващия сеир. Всички, които сте останали в България сте овчедушни неудачници.
Язък за човека. Гръмнали са го че е казал нещо дето всички си го знаем. Нищо ново под слънцето.
Българите не трябва да имат памет! Който надигне глава-още от Левски, Ботев та и до сега го чака смърт! Роби ще сме в собственната си страна вовеки!!!
Бай Ганю уби Алеко Константинов,мутрите убиха Георги Стоев. Бог да ги прости и двамата! Не е ли виновен пак Иван Костов?
Срамувам се, че съм българка, болно ми е, че ни изгониха от България....скита ме се по света немили и драги, но по-добре без дом отколкото децата ни да раснат без никакъв морал и бъдеще. Всичките ми познати в БГ ги е обхванала такава апатия, не знам защо този народ така трябва да страда от НАГЛОСТТА НА ТЕЗИ МАРОДЕРИ ПОЛИТИЦИ, ДОЛНА МАФИЯ......и всички ги знаят кои са, ЗАЩО ГИ ТЪРПИТЕ БЕ ХОРА?????????
Жалко! Бог да го прости! Беше ми симпатичен и явно е знаел наистина много! Евала за смелостта му! Дано всички, които са замесени в това го последват! Много е мръсно всичко!
Мир на праха му на този достоен мъж! За съжаление няма по-голямо доказателство от смъртта му за това, че всичко което казваше е истина! Той има съпруга и малка дъщеричка, дано се опазят!!! Загина истински достоен мъж !!!
Ройтерс: Съдебната система помага на БГ-бандитите Авторът на книги за мафията в България Георги Стоев бе прострелян в главата в София, съобщи Ройтерс. Дипломати съобщават, че убийствата през последните години са дело на мощни престъпни групировки, които отчасти създадени от тайните служби на бившия СССР, контролират големи дялове от икономиката с помощта на склонната към корупция съдебна система. Агенцията отбелязва, че от 2001 г. насам са извършени повече от 150 приписвани на мафията убийства. Въпреки започналата кампания срещу престъпността и корупцията България не е осъдила нито един високопоставен представител. ЕС, към който България се присъедини миналата година, предупреди София, че може да загуби милиони евро под формата на помощи от съюза, ако не покаже съществени резултати в борбата срещу организираната престъпност и корупцията. Франс прес съобщава, че това е втората стрелба в България в рамките на 24 часа, след като генералният директор на Атоменергоремонт Борислав Георгиев бе убит с два куршума в главата в апартамента си. Агенцията отбелязва, че България е критикувана от Брюксел, тъй като не е успяла да намали влиянието на корупцията и организираната престъпност, когато десетки бизнесмени, членове на мафията и престъпници са били убити през последните години. /БГНЕС
До prosto 4ovek (07.04.2008 г. 21:11ч.) - мисли какво пишеш, бе човек! Как така България го убила!!! България не е само мафиотското правителство. България съм аз, ти, всички от форума. Ако ще ми опонираш, че търпим това правителство, посочи от кои среди да е следващото! Щото тук и опозиция няма. С масов граждански протест не може да се пребори мафията.
това ми прилича на политическа поръчка, не на мутренска...Наистина жалко за момчето...на 35г.Тая държава...
ДС действа по примера на Путин. Естествено е да го убият след като разкрива ролята на ДС , БСП , МВР, КГБ и другите престъпни организации в заговора срещу българите.
Системата не работи! Няма значение кой за кого гласува и кой е на власт. Ще ви убиват докато не го разберете.
Е, драги Българи, това е......Я да Ви попитам, колцина от Вас все още се гордеят, че са Българи, а..... Отдавна мафията се е срастнала с държавата, че вече държавамафия. Появи се една електорална единица, която пожела за изкрещи: Царят е гол/това да не се разбира буквално/ и да представи доказателства за това....и какво стана.... Ами никой не каза, че това било едно нахално пакушение и т.н. След три дни никой няма да си спомня за това. Обаче пък ще продължи пъченето като въшка на чело, на другаря Петков и защитаването му от СерГей и Кудош Гоце и компания. Иска ми са да река: Бог да пази България ама ще река, че вече и Бог не може да опази България....
НА БЪЛГАРИЯ И ТРЯБВАТ ТАКИВА ХОРА - ХОРА С КУРАЖ - ХОРА КОИТО ИМАТ КУРАЖА ДА БЪДАТ ТАКИВА КАКВИТО ИСКАТ ДА БЪДАТ! ТАКЪВ БЕШЕ И ТОЙ! БОГ ДА ГО ПРОСТИ. УБИХА ГО МИШКИТЕ НА КОИТО ПРЕЧЕШЕ - МИШКИТЕ КОИТО НЯМАТ КУРАЖ КАТО НЕГОВИЯ!
Има един много показен случай с една ирландска журналистка, която преди 10 години разкри доста от схемата на работещата тогава ирландска мафия. Убиха я и какво стана - ирландците излезнаха по улиците и почти линчуваха мафиотите! Осъдиха ги на доживотно, конфискуваха им богатствата до девето коляно и ликвидираха цялата мафия срасната с държавата до дупка! И къде са сега - наричат ги Ирландския тигър! Най-бързо развиващата икономически държава в ЕС!
Стоев пристъпи границата.Опита се да изясни генезиса на нещата,но не му позволиха! Вие си направете изводите.
Бог да го прости Жорката. Жалко, че повече хора не са като него. Нашата смелост е само да пишем по форумите!