Осем души изгоряха в нощен влак
Осем души са загинали в огнения ад в бързия нощен влак София-Кардам.
Обратно в новинатаКоментари - Осем души изгоряха в нощен влак | Днес.dir.bg
Коментари
Бог да прости загиналите,а на семействата бог да им помага. От безхаберието никой не може да ни опази, а то е навсякъде около нас. А ще става все по лошо.
Да ама от бакшишите ги е страх всички правителства. БДЖ и шофьорите свалят правителства. В нази дължава е диктатура на простаците- Шофьорите са най- простото племе-какво са например шофьорите- нито селяни , нито работници, нито интелигенция - те са лумпени. Но ни диктуват живота. Бог да прости загиналите хора.
Da padat ostavki!!!! po-mrusni i nepoddurjani vlakove nqma dori i v Indiq. Vqrno capame no i pla6tame za po4istvane. Ne si murdat prusta. 6afnerite sa s mnogo golqma ponosimost kum mrusotiq. iztarvat nqkoq kalufka na mrusniq pod puk ti q dadat da si spinka6. Moje da se e zapalil i ot pe4kite. Redovno si svarqvat putnicite v spalnite. A toaletnite.......... Otvrat Otvrat Samo koito e patuval me razbira....
Пътувах с нощен влак на 26.02.т.г. от Варна за София Без коментар: 1. Целият перон на гара Варна беше обгазен от изгорелите газове на подгряваните вагони - помислих, ще стигнем ли без проблеми? 2. Във вагона имаше осветление само пред купето на шафнера. Пътниците се бутаха в тъмното да си търсят местата под мърморенето на сърдит шафнер, недоволен от тяхното присъствие. В купетата работеха само аварийните лампи над леглата, в тоалетната нямаше осветление. 3. Вагонът беше заключен на прехода към следващия с верига и катинар. 4. На входа човек се спъва и си пренася багажа през мръсен чувал с въглища и стъпва по разпилени такива. 5. Това в европейски влак 3636, вагон 31, час на тръгване 21.40 през Карлово. Позор за управляващите транспорта, покой за невинните мъртви! Благодаря на бога, че ни запази. Допълнение: 35 години моя състудентка загуби майка си при същите обстоятелства във същия влак, приблизително по същото време
Да ама от бакшишите ги е страх всички правителства. БДЖ и шофьорите свалят правителства. В тази държава е диктатура на простаците- Шофьорите са най- простото племе-какво са например шофьорите- нито селяни , нито работници, нито интелигенция - те са лумпени. Но ни диктуват живота. Бог да прости загиналите хора.
Поредната абсурдна история в жалката ни държавица. Отново никой няма да поеме отговорност и виновни няма да има. КАК МОЖЕ ДА СМЕ ТАКИВА ОВЦЕ - АКЪЛА НЕ МИ ГО ПОБИРА... СРАМ МЕ Е ОТ МЕНЕСИ... Бог да прости тези нелепо загинали хорица.
Боже спри не ни наказвай така.Нас обикновените хора.Сипи огън и жупел над народното събрание,президество от фирми.ТАМ БОЖЕ РАЗДАЙ НАКАЗАНИЕТО.НЕ НАД НАС И ЗАЩО ДЕТЕ И ЗАЩО ЗАЩО МНОГО ЗАЩО НО БЕЗ ОТГОВОР.ЖЕРТВЕТИ СА ОСЕМ ВЕЧЕ.БОГ ДА ГИ ПРОСТИ.СЪБОЛЕЗНОВАНИ НА СЕМЕЙСТВАТА. ДАНО ПОСТРАДАЛИТЕ СЕ ОПРАВЯТ БЪРЗО ЖЕЛЯА ИМ ГО ОТ СЪРЦЕ.
В двата случая, в които ми се наложи да ползвам спален вагон във влака Бургас -София, се изумих от следното: в първия случай въглищата, с които се отопляват спалните вагони, бяха струпани на купчина по средата на коридора, т.е. качвайки се от перона, насреща те посреща купчинка кюмюр;о), във втория случай шафтнера услужливо беше облепил всички прозорци с тиксо с мотива да не ни духало . Щеше да е смешно, ако не беше трагично.
В двата случая, в които ми се наложи да ползвам спален вагон във влака Бургас -София, се изумих от следното: в първия случай въглищата, с които се отопляват спалните вагони, бяха струпани на купчина по средата на коридора, т.е. качвайки се от перона, насреща те посреща купчинка кюмюр;о), във втория случай шафтнера услужливо беше облепил всички прозорци с тиксо с мотива да не ни духало . Щеше да е смешно, ако не беше трагично.
Пак големи специалисти са карали влака. Но, дали са виновни самите те!?! Да е имало някога някъде ред в някой български влак!?! Образът на Бай Ганю БАЛКАНСКИ - не е случаен. Това са ПОТУРИТЕ ОТ КОИТО НЕ МОЖЕМ ДА ИЗЛЕЗЕМ; ПОДРАЖАВАЙКИ ВСЕКИМУ - ИМИТИРАЙКИ ВСЯКАКВО; КАТО ДЪРЖАВНОСТ - ЕТО ВЕЧЕ ПОВЕЧЕ ОТ ВЕК.
V 14.05 ot Plovdiv za svilengrad tragnaha 2 motrisi pretovareni s pone 3 pati pove4e patnici.Pove4eto u4enici.GOSPODIN MINISTAR NA TRANSPORTA,v denq v koyto zaginaha megdu 5 i 8 4oveka,vie prodalgavate da darpate dqvola za opa6kata.OTIVAYTE SI VEDNAGA.VIE I VSI$KI KOMUNQGI NE STAVATE ZA NI6TO.
Казаното от ПЪТНИК е простата, констатирана от мнозина истина. Но защо не сме в състояние да повлияем на тези неща? Нима наричме циганите само за да разтоварим собствената си обременена психика? А защо вандалите не сме в състояние да накажем? И още нещо, което мие останало от моите близки - преди войната кондукторите не са позволявали на хора с мръсни дрехи и на цигани с лош вид да се качват на трамвай или влак. Сега бях свидетел как двама напюха контрольора в рейса, той реши да ги свали, а хората наскачаха срещу него!!!
Иван Вазов истина е, че отдавна гори. Обаче овцете в кошарата пожар не могат да гасят. Седят и блеят, ако дойде някой да ги спаси добре, ако не живи се опичат.
ВСЕКИ БАКШИШ, НА ШИШ ! ИНАК НЯМА ОПРАВИЯ В РАЗБИТАТА НИ ДЪРЖАВА! ЗА НАЙ-ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ!
къде са били служителите на транспортна полиция във влака та катаджия е спасявал пътниците
а на 15 февруари т.г. са минали на технически прегледи, добави Олег Петков, цитиран от БТА.
kakvo ne6astie mir na du6ite na 3aginalite i dano bog pomogne na ranenite vsi4ko e nagore s krakata niama po6arogasiteli a 3a6o bioletite nesa s namalenie sled kato niama palna be3opasnost vreeme e niakoi da podade ostavka no nikoi niama da varne nevinite hora sabole3novania na semeistvata
Бригадата със заплати от 300 лв. дето не ги получават с месеци е спряла навреме композицията и е разкачила и двата вагона. Хората са спасили всички животи, коита са могли. Разни тапънари обаче, дето през живота си не са се качвали във влак сега дават акъл на железничарите. Що не им дадете по 100лв? Какво щеше да стане бе мозъци ако влака изобщо не беше спрял?
Отговора се крие в тава как беше назначен Тодор Ангелов Ангелов преди една година за директор в БДЖ след като в свидетелството му за съдимост пише ОСЪЖДАН. И защо е изгонен от М.Мургина от НАП?
г-н Папазов, в Германия 35 евро се изкарват за 5 часа работа, в Бг за толкожа изкарваш около 10 лв.Следователно относителната стойност на билета е почти същата за оказаното разстояние!А сравнението е от земята до небето, както и разликата!Замислете се над това.За час пътуване плащаш около 1 трудов час/ заплащане, същото е и в България, да не кажа и по- лошо..
Невъзможно е от една лампа да изгорят така вагоните. Или е атентат или са превозвали нещо силно запалително във вагона (което е забранено, впрочем). Да извикат веднага учените от Института по металознание, които чрез анализ на образувалите се сплави в резултат на пожара могат да кажат какво е горяло и да идентифицират причините за огъня. Жалко за проф. Рашо Рашев. Дано е оцелял.
Защо искате оставки затова, че група пияни момичета са подпалили влака? От луминисцентна лампа пожар не се получава, просто няма как да стане. А и толкова бързо разрастване на огъня има при горене на алкохол.
е тая скапана държавица се оля!!!къде е контрола,пожарната и т.н. дебили????как може такова безобразие?!?!?!?!?!
Поредната трагедия, резултат на поредната българска мърлящина. Помня как преди петнайсет години отразявах катастрофата край Казичене с експреса София-Бургас. Изглежда оттогава не се е променило нищо. Бог да прости загиналите граждани.
е тая скапана държавица се оля!!!къде е контрола,пожарната и т.н. дебили????как може такова безобразие?!?!?!?!?!
От луминесцентна лампа не може да се запали , те затова са такива. Да не е пушил някой идиот във влака ? Съболезнования на близките на починалите.
До Възмутена Госпожо - шофьорите са тези добри хора, които ви превозват от точка А до точка Б. Не знам дали един лумпен може да го направи / според тълкуванието на думата лумпен /. Лично аз не знам БДЖ да е сваляло правителства. Вие явно имате негативно отношение към целия свят и по тази причина сте лишена от здрав разум и обективност. И много жалко ако някой ви управлява живота - моя живот е в мои ръце.
И полицаите да не мълчат а да кажат кои са тези таксита които от трагедията на хората правят капитал. Мръсни долни таксиджии пък само ревете за пари и правите блокади.
БОГ ДА ГИ ПРОСТИ! НАЦИОНАЛНА ТРАГЕДИЯ! Първанов да не се офлянква, а да обави НАЦИОНАЛЕН ТРАУР за тези редови български граждани, а не да сваля знамената само за рейджъни от Ирак- които се ползват там с името окупатори. Хайте Първанов и СтаниШеф- събудете се, щото...
Абе овчо имаш ли си представа колко пари налива немската държава в железопътният транспорт? Дори и при тези цени които споменаваш са на загуба, но от Мюнхен до Нюрнберг е 200км и се пътува 1 час и 5 мин. и от времето което спестяваш си изкарваш спокойно парите за билета. Оставка за БГ самозабравилите се министри. Аи ша ви ...
питам се няма ли край българската мърлящина, недоглеждане, безхаберие. Ако е имало здрави пожарогасители сега всички можеше да са живи и здрави.
Веднага изниква логичният въпрос: Какво трябва да стане още че министърът на транспорта да си подаде оставката. Може би трябва да има 8000 не 8 така ли? Никаква чест никакво достойнство няма в тези хора. България е страна на упрвниците не на народа.
Това е резултат от ниските заплати през последните години. Ако продължаваме да мълчим ще стане още по-зле навсякъде и с всички.
boze prosti na martvite i dai sili na zivite.Tragediq.Ne vqrvam 4e se slu4va v moqta rodina.....Tolkova salzi za6to ni nakazva6 gospodi?
8 4oveka tragnaxa i ne se pribraxa!Kolko li 6te sa utre kogato pak se slu4i i pak ne sme podgotveni pone da gasim oganq.Koi 6te poeme otgovornost.Da ne zabravqme 4e BDZ si ima problemi,no stradame nie patnizite.A i skoro uveli4ixa biletite a zivota ni kolko struva?