Труп на момиче открит под падналите козирки
Труп на 22-годишна студентка от Несебър е открит под развалините на една от падналите козирки на двата банкови офиса във Варна.
Обратно в новинатаКоментари - Труп на момиче открит под падналите козирки | Днес.dir.bg
Коментари
Те това е! Никои не си е мръднал пръста да провери има ли някой от долу! Ужас и Безумие!!! Родителите Трябва да Осъдят Банката и другите отговарящи органи!
Архитектите на офисите - на съд и да платят за момичето. Солидарно с банките, които не са си почистили навреме снега от козирките и общината, която не е предприела необходимите действия за спешно претърсване на руините за оцелели затрупани живи хора. Тя е най-виновната. И службите, отговарящи за бедствията и авариите. Може би ако бяха го открили вчера, детето (то е било само на 22 години) щеше да е в критично състояние, но все още живо и жизнеспособно като всеки млад и здрав организъм, пострадал внезапно при инцидент. Дано не платят на експертите да го изкарат починало от мигновена смърт.
Еми сега алчните банки да платят на Свети Петър да я върне обратно.Що не умре некой кредитен инспектор,м*та им скапана.Амин.
Жестока смърт, бавно и мъчително от задушаване. Но ... бедствието е виновно. А някой медийни герой, дори биха казали, че няма никаква козирка и тя е била разчистена още преди да падне.
Браво на двата банкови офиса във Варна - 1 човешки живот, на момиче е отишъл, просто защото тия кретени са решили, че няма никой отдолу. Ясно пише, че момичето е умряло от задушаване ....
На кой му дреме. Виновни и наказани няма, няма и да има. Тогава на кой му пука. Просто се е оказала на грешното място в грешно време. Булгаристанци мрат като мухи, защото са прости и горди, че за тях няма ред и правила, камо ли някаква организация.
Ето това вече е безобразие. Как може чак сега да разчистат и който е отговорен за срутването - да си понесе наказанието.
Практиката е банките да си правят лъскави офиси с не до там добре направени конструкции.Вероятно този, който е правил козирките няма узаконен проект.Следствието ще каже.
Не е ясно защо едва сега се разчистват отломките. как да не е ясно - такъв разпад на държавността и такъв хаос в България никога не е имало през последните 20 години!
Това не е истина, как е възможно повече от 24 часа никой да не разбере, да не огледа дали все пак няма някой затрупан...... егати властите в тая държава, и горкото момиче оставено на произвола мир на праха му..... :( сега семеиството му да съди до дупка, и двете банки, и строителя и общината и полицията........
КАК СА РЕШИЛИ, ЧЕ НЯМА ЖЕРТВИ БЕЗ ДА РАЗЧИСТЯТ ОСТАНКИТЕ. МОЖЕ МОМИЧЕТО ДА Е БИЛО ЖИВО?
Боже, каква нелепа смърт. И защо чак днеска са започнали разчистването - ужасна история. Мили хора, носете си новите дрехи защото не знаеш утре ще те има ли.
Така. И как са разбрали, че няма загинали и пострадали? И хоп чак сега се открива. ами момичето може да е било живо и аке е имало бърза намеса да бъде спасено. Ей вече избеснявам от прости хора. Незабавно отговорните в затвора!
Боже, каква нелепа смърт. И защо чак днеска са започнали разчистването - ужасна история. Мили хора, носете си новите дрехи защото не знаеш утре ще те има ли.
Е тва са вече изроди! Дали е можело да бъде спасено, ако веднага бяха разчистили или лекарите си знаят вече урока?
ей на това ако не му се казва съдба. Както си вървиш и ...... лоша работа. Какъв ремонт са правили преди време само незнам. Не тръгна добре тази година
На втори януари, малко след инцидента полицията вече беше на място и го разследваше. Аз нямам обяснение защо търсенето на пострадали е предприето чак на четвърти. Тези органи на реда за шоуто ли са пристигнали на място? Дори и подобна спасителна операция да не в компетенцията им, най-малкото са длъжни да уведомят съответната служба. Но не... отишли са, огледали са, написали са си протоколчето, според което няма жертви, въпреки, че не е проверено и работата им е приключена... Нямам какво повече да добавя.
Аз съм студентка в Икономическия университет, не мога да опиша чувствата си!! Може от там да започне някаква инциатива. Аз нищо не видях и не чух там, дори сега разбирам, че момичето е учило там. Хора, бъдете съпричастни, направете нещо колкото и малко да е то, занесете цветя, картички на мястото не крийте чувствата си! Това може да се случи на ВСЕКИ ЕДИН В БЪЛГАРИЯ!
Радвам се, че и героя от Крит - генерал - полковник от Луфтвафе Курт ЩудеНт се е включил във форума.
Мойте съболезнования за горкото момиче. Искам да изразя възмущението си към управата на град Варна. Тук живея от 6 години и все още не мога да разбера каква е тази заблуда в която живеят варненци - НАЙ-ХУБАВИЯ ЗА ЖИВЕЕНЕ ГРАД (платена обява!! - не се споменава въпреки че е точно така!). Управата на село варна изобщо не се интересува от жителите си, а единствено от богаташите си ! Строителството в селото се извършва само след необходимите подкупи .... а не след обстойни инспекции! Пътищата в село от този мащаб надминават и най-смелите фантазии за лунен пейзаж !!! В НИКОй ДРУГ УВАЖАВАЩ СЕБЕСИ град няма такава безхаберност от страна на управата по отношение на улиците си ! БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ !!!!!!!! от какво - една педя сняг ! - ДА, ама трябва някой да я изчисти !! АЗ съм си ПЛАТИЛ всички данъци и не очаквам общината да ме принуждава да си платя и на трактор да върви пред колата ми за да ми чисти пътя (както направиха по-заможните господа)!!!! ..... по между другото за 2 дни в големия сняг се разминах с поне 15 машини за почистване на улиците .... и обърнете внимание колко от тях чистеха - нито една !!!! ..... всичките бяха вдигнали лопатите на 15-20 см от асвалта и симулираха работа ... но пътя след тях си беше същия ! Асвалтирането в града се извършва по същия начин ..... всяка година се асвалтира целия път до златни пясъци та управата и гостите им да имат достъп до хотелите им ..... а за гражданите ..... да изправят изкривените джанти, да купуват нови гуми и да се абонират за съседния сервиз !!!! За мен Варна е един от най-лошите и опасни градове!!!! .... както си вървиш или караш и в другия момент вече те няма .... защото онези във високата зграда на центъра си имат собствено тълкуване на законите. На нас ни остава само да се молим по често за късмет да не сме ние на неподходящото място при следващия инцидент ....за съжаление. ..... цяла България е така но във Варна тези неща важат с най-голяма сила.
Гери беше страхотен човек,който не заслужаваше да си отиде по този начин. Винаги беше готова да помага на приятелите си,радостна,оптимист човек,винаги ми вдъхваше надежда в моменти, когато съм се притеснявала... Никога няма да забравя думите й Не се притеснявай душко, ще се справим! Трагедията е толкова нелепа,че думите са прекалено слаби, и не могат да изкажат мъката на всички, които я обичат. Миналата година учи в Германия и тази година се върна,за да се дипломира.Умна е,завършила Немска Гимназия Бургас.Така ли се отблагодарява държавата на тези,които се учат и искат да останат в нея. Колко ли човека трябва да умрат,за да разберем,че държавата отива към унищожение. Трябва ли да се замислим, че в ежедневието има толкова злоба и лицемерие и че трябва да запазим в себе си ценностите и вярата в Господа, защото друга надежда няма. Защото никой не знае къде ще е утре и е време да се замислим накъде вървим. Вместо да се караме за глупости по добре да се замислим че живота ни е един миг от вечността, а е по важно къде ще я прекараме! Вината може да се търси на много места,затова че държавата безхабери за гражданите, за хората които не са предприели мерки на време, за университетите, като Икономически Университет Варна единствения в страната, който не отменя изпити въпреки тежкото положение, защото Гери беше там за да си вземе изпита а не на разходка. Фактите крещят пред думите, аз все още не мога да осъзная случилото се и да го повярвам. Гери обичам те и искренно се надявам в момента да си на по-добро място!
Всички видяхме по новините как се държа с журналистката оня там не знам си какъв-но сега вече не е никой а е убиеца на това момиче.Странна беше реакцията му снощи, сега вече е ясно защо-мръсниците СА ЗНАЕЛИ че има човек от долу.И нищо не са направили-това си е чисто убийство.От тук нататък какво значение има дали някой тръгнал да чисти или не,няма смисъл да се задава въпроса защо не са проверили,факта е бил на лице и нищо не е направено.Този изрод ,който буташе камерата и заплашваше журналистката да бъде подведен също под отговорност. Защо да не снимат бе говедо, може би ако ги бяха пуснали да снимата щяха да забележат нещо,знае ли човек,но не, това копеле е отнел последния шанс на момичето,ако въобще е оживяло в момента на срутването.Господа от телевизията,имате виновника (знаел е,не се съмнявайте в това) на ВИДЕО МАТЕРИАЛ.Поне вие не се дръжте като държавниците ни и свършете работата на полицията.Мухльо,бил се държала като маймуна-що не падат върху тия цървули козирки............
Всички видяхме по новините как се държа с журналистката оня там не знам си какъв-но сега вече не е никой а е убиеца на това момиче.Странна беше реакцията му снощи, сега вече е ясно защо-мръсниците СА ЗНАЕЛИ че има човек от долу.И нищо не са направили-това си е чисто убийство.От тук нататък какво значение има дали някой тръгнал да чисти или не,няма смисъл да се задава въпроса защо не са проверили,факта е бил на лице и нищо не е направено.Този изрод ,който буташе камерата и заплашваше журналистката да бъде подведен също под отговорност. Защо да не снимат бе говедо, може би ако ги бяха пуснали да снимата щяха да забележат нещо,знае ли човек,но не, това копеле е отнел последния шанс на момичето,ако въобще е оживяло в момента на срутването.Господа от телевизията,имате виновника (знаел е,не се съмнявайте в това) на ВИДЕО МАТЕРИАЛ.Поне вие не се дръжте като държавниците ни и свършете работата на полицията.Мухльо,бил се държала като маймуна-що не падат върху тия цървули козирки............
Всички видяхме по новините как се държа с журналистката оня там не знам си какъв-но сега вече не е никой а е убиеца на това момиче.Странна беше реакцията му снощи, сега вече е ясно защо-мръсниците СА ЗНАЕЛИ че има човек от долу.И нищо не са направили-това си е чисто убийство.От тук нататък какво значение има дали някой тръгнал да чисти или не,няма смисъл да се задава въпроса защо не са проверили,факта е бил на лице и нищо не е направено.Този изрод ,който буташе камерата и заплашваше журналистката да бъде подведен също под отговорност. Защо да не снимат бе говедо, може би ако ги бяха пуснали да снимата щяха да забележат нещо,знае ли човек,но не, това копеле е отнел последния шанс на момичето,ако въобще е оживяло в момента на срутването.Господа от телевизията,имате виновника (знаел е,не се съмнявайте в това) на ВИДЕО МАТЕРИАЛ.Поне вие не се дръжте като държавниците ни и свършете работата на полицията.Мухльо,бил се държала като маймуна-що не падат върху тия цървули козирки............
Всички видяхме по новините как се държа с журналистката оня там не знам си какъв-но сега вече не е никой а е убиеца на това момиче.Странна беше реакцията му снощи, сега вече е ясно защо-мръсниците СА ЗНАЕЛИ че има човек от долу.И нищо не са направили-това си е чисто убийство.От тук нататък какво значение има дали някой тръгнал да чисти или не,няма смисъл да се задава въпроса защо не са проверили,факта е бил на лице и нищо не е направено.Този изрод ,който буташе камерата и заплашваше журналистката да бъде подведен също под отговорност. Защо да не снимат бе говедо, може би ако ги бяха пуснали да снимата щяха да забележат нещо,знае ли човек,но не, това копеле е отнел последния шанс на момичето,ако въобще е оживяло в момента на срутването.Господа от телевизията,имате виновника (знаел е,не се съмнявайте в това) на ВИДЕО МАТЕРИАЛ.Поне вие не се дръжте като държавниците ни и свършете работата на полицията.Мухльо,бил се държала като маймуна-що не падат върху тия цървули козирки............
Всички видяхме по новините как се държа с журналистката оня там не знам си какъв-но сега вече не е никой а е убиеца на това момиче.Странна беше реакцията му снощи, сега вече е ясно защо-мръсниците СА ЗНАЕЛИ че има човек от долу.И нищо не са направили-това си е чисто убийство.От тук нататък какво значение има дали някой тръгнал да чисти или не,няма смисъл да се задава въпроса защо не са проверили,факта е бил на лице и нищо не е направено.Този изрод ,който буташе камерата и заплашваше журналистката да бъде подведен също под отговорност. Защо да не снимат бе говедо, може би ако ги бяха пуснали да снимата щяха да забележат нещо,знае ли човек,но не, това копеле е отнел последния шанс на момичето,ако въобще е оживяло в момента на срутването.Господа от телевизията,имате виновника (знаел е,не се съмнявайте в това) на ВИДЕО МАТЕРИАЛ.Поне вие не се дръжте като държавниците ни и свършете работата на полицията.Мухльо,бил се държала като маймуна-що не падат върху тия цървули козирки............
Хей, варненци, дигнете се пред Общината и настоявайте за бързо съдебно производство над виновните за трагедията с невинното момиче! Къде сте, студенти? Седнете пред кабинета на кмета и докато не ви посочат виновните, не ставайте от там! Време да воюваме за живота си - че то на война загиват по-малко хора, отколкото у нас от бедствия, аварии и безхаберие на този или онзи властимащ!
бях там 1 час след като се срути , минах няколко пъти с колата за да огледам. Имаше само кола охраняваща банката . Преди това е имало няколко патрулки които са направили оглед , но нищо не са видели.... no comment
Изкрени съболезнования към близки и родители за случилото се , не мисля че му е реда по-някакъв начин да изразяваме скъбта си , но едно е факт винновни има във всеки един . Не мога да си преставя 2 дена да стои нещо срутено и никой да не си мръдне пръста и не мога да се начудя как може толкова хора минаващи в продължение на 2 дена един поне да сигнализира. Още веднъж изкрени съболезноания към близки и родители Гери винаги ще остане със нас .
Хора, живея в САЩ от три години. Едно нещо ще ви кажа. Нещастия стават навсякъде, важното е как реагира обществото и как реагират институциите. Тук къде по-големи неща се случват. Торнада, ледени дъждове, минус 25 Целзии, лавини на пътя и какво ли не. България е благословена, че не вижда такива бедствия. Това, което трябва да се направи е всеки човек да бъде човек - да си свърши работата каквато и да е. Да си премете пред блока, да си изчисти снега, да си измие колата. В България всеобща практика е да се гледа сеира. Ще ви кажа какво става тука когато падне козирка на сграда. Охраната скача на крата, звъни на 911 - диспечера праща линейка, полиция и пожарна (винаги за всичко). Охраната обезопасява района - други хора да не се спънат, коли да не се бутнат. Телевизията, ако надуши идва да снима. Полицията отцепва райна, преценява има ли виновни. Пожарната е там да вдига отломки, спасява, сваля, спира тока и такива неща (те са обурудвани да спасяват хора и оказват първа помощ. Те носят резачки, лебедки, стълби). Линейката е за всеки случай - пострадал човек, човек в шок и т.н.). На следващия ден хората ще минават да питак как да помогнат, има ли пострадали. Ще се организират по работните места на засегнали и пострадали да помагат, събират пари, храна, подслон. Каквото е нужно. Виждал съм как се сплотяват и помагат след торнадо. Къщите от едната страна на улицата ги няма, а от другата стоят. Супер сеир за българина, но тук си помагат. Храна от съседи, от общината, от църквата. Жалко за живота, ако би било възможна да бъде спасен. Сетне пътища много. Ето защо всеки път трябва да се прави, това което ТРЯБВА да се направи.
от всичко написано досега искам да изразя саболезнованията към родителите на момичето,назад няма да се върне знаем го всички но драги коментатори,всичко лошо и негативно което се случва в този Парцел!!! с име( българия) сме си виновни ние всички които живеем тук.Всички джавкате но никой не смее да отхапе НАЛИ?Ние сме стадо овце ама от най тъпите дето само тук ги има никъде другите, какъвто е народа такива и го управляват,те са си наши чисто расови БГ политици един менте няма или да е произведен в китай!?Значе само мрънкаме и недоволстваме от положението в страната,сняг до колене,ниски заплати,данъци,гражд ама българия била такава била незнам си каква,докато ни е готено да сме стадо животни на тях не им прече да са падарите,тази схема може да работи доста дълго а ние сме мазохисти за да ги търпим,значе за да не се почисти една бетонна плоча 2 дни, на никой не му е направило впечатление,най малкото това един сериозен булевард в града който е с трафик,вече всеки има моб.тел.вътре в него са вкарани най важните номера от оператора с безплатно набиране дори и да нямате и 1 ст ваучер,да ама на всички не ни пука защото имаме къде по др проблеми та на политиците ли или на общинарите,гражданск или полиция,еми дайте да се огледаме кои сме ние и тогава да видим кои са останалите(държ.служ всички ние сме държавата всеки един от нас, ГЛУПАВ народ лесно се управлява,докато мислим кой да накажем и че някой ни е виновен и ние търпим, Бяла държава няма да се получи никога,няма да се учудя ако утре приемат данък на пръднята и ние се наредим да го плащаме ЕМИ каквото си поискат ние им го даваме с кеф и после ръмжим и мрънкаме като сополанковци.
az sam ot nesebar i lichno poznavax momicheto nqmam dumi s koito da izkaja saboleznovaniqta na maika i bashta i brat i ssestrai zashtoto GERGANA BESHE NAISTENA VELIKOLEPNO MOMICHE!! POCHIVAI V MIR GERI!!
Гери,миличка,обичам те много..Глупава държава с глупави управници,това е България...Искренни съболезнования на близките..Споменът за Гери винаги ще живее в мен...
Това е то! Единственото което ни остана е да се надяваме, че ангелът ни пазител няма да се разсее дори за миг... дори когато просто минаваме под козирка...!!! Защото ако чакаме друг да се помръдне, да се съобрази, да надвие леността си... горко ни...!! Мир на праха ти.
ВСИЧКО В ЛАЙНАРИЯ Е ЛАЙНА! Има хора, които смятат, че в Бг нещата са нормални, но има нужда от подобрение - е приятали ТЕЗИ ХОРА СА КРЪГЛИ И ЗАВЪРШЕНИ ИДИОТИ! В Бг НИЩО НЕ Е НАРЕД! 100-тици българи бедстват гладни и болни на 10-15 км от областен град, други мрат от глад и студ от другата страна на Балкана, моряци мрат като кучета на 30км от брега, дете на 20г. умира безкрайно мъчително задушено от лакомията на еврейските банки,... Няма техника, няма ХОРА няма държава... така е било едно време в Помпей- тази съдба ни чака и нас братя и сестри. Не си мислете, че в София нещата куцат - страната ЗАГИВА И ЗАТЪВА В НИЩОТО, ВСИЧКО Е ПОЕЛО БЪРЗИЯ ПЪТ КЪМ АДА И ГОЦЕ И СЕР-ГЕЙ СА ПРОРОЦИТЕ МУ! НЯМА НАДЕЖДА, НЯМА ЕВРОПА,...ЛЕКА НОЩ!
Vsichko e absurdno v mafiotskata darzava na chervenite mutri. Edinstveniat nachin te sami da se otkazat ot vlastta e vsichki trudosposobni balgari da emigrirat. Niama da ima koi da plashta danaci i na kogo da se smuche kravta. Togava chervenite paraziti shte zagubiat hranitelnata si sreda i sami shte se otkazat ot vlastta. Shte se pusnat kato karlezi i piavici ot trup.
Vsichko e absurdno v mafiotskata darzava na chervenite mutri. Edinstveniat nachin te sami da se otkazat ot vlastta e vsichki trudosposobni balgari da emigrirat. Niama da ima koi da plashta danaci i na kogo da se smuche kravta. Togava chervenite paraziti shte zagubiat hranitelnata si sreda i sami shte se otkazat ot vlastta. Shte se pusnat kato karlezi i piavici ot trup.