Жители на Бяла аплодираха проекта за Карадере
Представители на “Мадара Юръп“ АД, която иска да строи туристически комплекс в местността Карадере край Бяла, представиха проекта си пред жителите на общата.
Обратно в новинатаКоментари - Жители на Бяла аплодираха проекта за Карадере | Днес.dir.bg
Коментари
Десетте собственици на нивите се разръкопляскаха, след като им обещаха още по добри изкупни ценички. Заради кефа на 10 човека ще разсипеме всичко
Тези 60-тина са подствени лица. Местните отдавна нямат никаква собственост там. Всичко е собственост на Червенякови, Голомееви и подобни комунистически лекета.
какъв кеф бе еййй таранколоуууу да серат и да се дрогират.ти на това кеф ли му казваш.киткооооо много си тъп бееее
Не е важно кой сере там или кой се дрогира там! Важно е да се съхранят малкото останали диви кътчета в България. Мисля че гората от бетон по черноморието ни е достатъчна!
А така , нови 500 бармани,камериерки,чистачки,сервитьори/ки,общи работници , печалбата навън , тук остава само мизерната работна заплата....
Класическа схема за пране на пари! Ще видите работни места и хотели ама на куково лято! Пу ми кажете, ако след десет години има и една излята плоча. А със здраве и не сънувайте толкоз...
Е,защо бе,нали все пак трябва да има персонал,има ли хотел без персонал?А ако действително са съвременни еко-сгради,какво лошо!И ако си прочел добре ,строеж ще има само след положителна оценка върху околната среда,така че ,какво,проект за еко-сгради,и ако наистина са такива,са изключително скъпи и много търсени за почивка!Та ще поживеем ,ще видим!
Ами ,беличани като не са милионери,това е,но за заплати ,трябва да се изтъргуват,времената трябва да се променят!Все пак проблема с бързото строителство,не регулирано и хаотично,обърка доста неща в туризма,за визията на Черноморието!
Правилно! И ние имаме ниви там, но сме категорично против това да се строи! Не всички са на нашия акъл обаче ... :( Алчни гъзове много!
Какви 3 хотелски комплекса, какви 600 стаи??? Вие ум имате ли?!!!Няма ли един път поне нашите мутробарокови инвеститори да се поучат от някои страни, които хем развиха туризъм, хем съхраниха природата си?!!! Гърция например / че е най-близо/, Хаваи, Маврициус, Доминикана, Майорка, Канари...Едно си баба знае, едно си бае - бетонирано българско черноморие в гонитба на максимални печалби!!!! Е, стига толкова!!! Или направете проект с малки вили, много зеленина и запазване на природата и плажа, или се измитайте и не ни хвърляйте прах в очите с 60 местни реститутки, на които им е все тая какво ще се случва с едно от последните останали несъсипани черноморски кътчета на България! Без тия евтини номера с подкупване на местното население, защото то не може да решева от името на цял един народ!
кметът на бяла да отиде да види слънчев бряг и после да говори, а не да коментира какво правят другите. ако са го подкупили, това вече е друга тема.
Морето на Кара дере е много дълбоко. Бая народ ще удавите там. Също така е много открито вълните 200 дена са големи. Останалите 165 е тепсия обаче вятъра духа от сушата и влече навътре. Северно от Камчия стърчат бетони и железа на старите къмпинги от соц време. Стройте там като толкова искате.
Лошо е това, което са решили, много лошо. Ходим там с децата и спим в малките кокетни къщи в града. Правим го заради природата, липсата на дандания и спокойствието на малкия град... Ако търсех комплекси, големи хотели и купони, щях да съм в големите бетонно блата. Развалете го и сегашните ви туристи напълнели града ще се дръпнат....майната Ви
Да, ..77 господинът е прав, но/!/ уви...идва края и на това място. Години наред ходим в Бяла на семейна почивка. До сега беше добре, но тръгнат ли багерите прошка няма. Който вярва на алчни, лакоми и прости комунисти да се сърди после на себе си.
Аз съм за създаване на работни места ,за скъпи инвестиции в България .Нека станем малко Монако !!! Против съм платени замърсители много правилно се е изразил кмета на Бяла !!
Ами що не ходиш да чистиш кенефите на руснаци и англичани по вече бетонираното черноморие???? За 300 лв има няма, богатите инвеститори, дават и "богати" заплати !!!!! Лапайте, лапайте щом не сте се научили още, ще ставате гости в собствената си страна ...
Създаването на работни места няма нищо общо с псевдо-разбирането ни за развитие на туризъм! Във всяка нормална държава бетонът щеше да се излее във вече урбанизираната зона, какъвто е град Бяла. Там им е мястото на хотелите! А уникалното Кара дере може да се показва на туристите, които заради него пак ще се върнат! Мястото на хотелите НЕ Е в защитената територия! Защитената територия може да носи много повече приходи ако остане именно такава - ЗАЩИТЕНА! Бяла е само на 2 километра оттам! Защо хотелите не се строят именно в града ? Защо местните хорица си мислят, че с построяването на този проект те ще спечелят нещо? Тези хора ако могат поне малко да мислят ще осъзнаят, че именно те са най-потърпевши от съсипването на тяхната уникална природа и грабенето на техните ресурси! Те няма как да спечелят от това!
Сега хората в Бяла дават под наем квартири. Когато Станишев и сие направят хотелите, едно, че плажа става негов и второ няма кой да ви идва да нощува в къщите и малките ви хотелчета,"Бе" будали.
Алчни, прости селяни! Готови са да унищожат всичко за да си напълнят гъзовете с пачки. Така е навсякъде по света.
Този проект може да го построи и Бате ви Бойко със негови пари,ама не се е сетил по негово време.
Едва ли могат да мислят в перспектива. Важно е да се вземат едни пари, пък после ще лапат мухите...
Те мухите няма да лапат, ние ги лапаме и очевидно още векове ще ги лапаме с такова наг%зено и опростяло народонаселение !!! Векове силно казано, просто други народи ще са в бг дотогава както виждате...
застоете всичко , покриите тревата с бетон , вдигнете своите кули (фалоси) до небесата , урбанизираите , консумираите, унищояваите , бадете алчни а ние хората които обичаме природата ще изчезнем като вид скоро понеже няма да остане за нас хабитат !!! браво на вас юнаци инвиститори !
дано да се случи. това ще е нещо полезно за региона и туризъм на друго ниво. бъдещето е в такива проекти и комплекси от висок клас за по висок клас туристи
ЩО ЗНАЧАТ ИМЕНАТА НА КОНКВИСТАДОРНИТЕ ФИРМИ НА БЪЛГАРСКИ? ИЛИ ТОВА Е НА ЕЗИКА, КОЙТО ГОВОРИ МЕСТНОТО ПЛЕМЕ? ЧУДЕСНО Е ЧЕ КЛИМАТЪТ ОСИГУРЯВА ЦЕЛОГОДИШНА ЗАЕТОСТ НА ОБЕЩАНИТЕ РАБОТНИ МЕСТА В ТУРИСТИЧЕСКАТА ИНДУСТРИЯ В КАРА ДЕРЕ. ТОВЕ НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДОРИ В ГОЛЕМИТЕ БЕТОННИ СИЛОЗИ - ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ И СЛЪНЧЕВ БРЯГ.
Проблемите на черноморието ще се решат от самосебеси в момента когато всичко бъде покрито с бетон и никой не иска да почива там. Половината хотели са празни в сезона, това обаче не пречи да се строят нови. Наслука.
Писва постоянното повтаряне на "бетон",е няма как да се строи с кал и слама.А и след като естествената природа ви е толкова скъпа,ами ходете през лятото на Шкорпиловци,Камчия,Шабла,харчете парите си там и помагайте да се развиват тези девствени дестинации.Ама не го правите. Особено софиянци,море наричат само териториите на юг от Бургас.Е как да стане без пари и без сериозен инвеститор? Ние не сме като гърците - със стотици острови и десетократно по-дълга брегова ивица плюс перфектен климат за 6-месечен сезон.В момента,Карадере е точно такова,каквото го е описал кметът на Бяла.Абсолютно безумие ще е да се провали проекта и населението на този регион не трябва да го допуска.
"..половината хотели са празни през сезона"- празно е в кукувичата ти глава!И куцо и сакато разбира от туризъм и дава акъл.Очевадно е - не могат да се слагат под един знаменател "Сл.бряг"и северните"Зл.пясъци","Св.Константин и Елена"и"Албена"
Сега въпросът е следният: Къде селяндурите са по-тъпи и неможещи да мислят: в Банско или в Бяла ?! Или и на двете места са еднакво ограничени и смотани! Как не могат да разберат, че им грабят под носовете и малкото, което имат - планината и последните останали парченца девствено море! Злетаа, злетаааа, злета ! Простотията ще Ви довърши !
Ти май в Слъчев бряг скоро не си ходил,че за дрога ми говориш.20 годишните пияндета от ЕС не ги броя.А това че всяка година хващат големите заведения да крият данъци не споменавам!!!Иначе - въртим едни пари.....бизнес...
Да няма да има къде сральовците да се събират да им плащаме данъци да им чистим ,да няма път до там .само и само морето да им е безплатно ,да не е на баща им по някоя линия ,Хората са си го купили с пари .... Платени с по 20=50 лева , от някой да протестират ,сигурно не знаят и къде се намира !!!! Да протесъират МУХЛ...... ot eko koe mu e ekoto не знам
За селяните е важно да си продадат земята която иначе няма какво да правят.Тях ги интересува зеленото и нищо друго.Някои от съседите им по земя имали по голям късмет от тях-в Обзор-продадоха земи и си накупиха скъпи коли(голяма простотия ама нейсе).Та тези от Мадара пък ги интересува сега тяхната подкрепа и им обещават светли бъднини.Аз пък казвам-нито Беленци ще станат по богати нито ще се отворят работни места за тях-други ще работят там.
Кара Дере НЕ ,НА БЕЗПЛАТНО СРАНЕ,,,, Искаме 5*ни Хотели да ни представят по чужбини и Дарданели :)
500 работни места х ч00 лв на месец=огромна инвестиция към местните??хахахах а колко ще печелят от този мастодонт е друг въпрос. с две думи намазаха ви ските пак
Комунистите искат да прогонят истинските инвеститори, за да остане всичко от БГ за тях. Зелените не са нищо друго освен техни глашатаи по поръчка и е прав кмета на Бяла, осират