Втори американски боен кораб влиза в Черно море
Миноносецът на американските ВМС „Доналд Кук“ ще навлезе в Черно море днес, потвърдиха от Пентагона.
Обратно в новинатаКоментари - Втори американски боен кораб влиза в Черно море | Днес.dir.bg
Коментари
ако мечката от Русия удари веднъж само в морето ще направи такава вълна, че ще помете американските лодки ама и нашата дето се пери с тях.
Тракстън бе дошъл уж за планирано отдавна учение.... Този сега кога му планираха посещението? А я проверете не отиде ли Тракстън в Южний (Украйна) след Варна?
Какво правят тук тези? Какво ли се случва по техните гранични морета и брегове..... Сигурно всеки момент някой ще ги нападне. Нямам представа, но лично аз не желая такива кораби до нашия черноморски бряг.
Zashto ne xaresvash tezi korabi ,nima e malko diadoti ,baba ti ,i bashta ti ,sa iali poparata na ruskite korabi koito 50 godini krastosvaxa tuka vav CHerno more,zashto ne se skriesh ,ami govorish samo gluposti ,ne vijdash li che rusnazite se stremiat i tuka da vzemat kato teritoria,te sa nai opasnite ,ne samo vav Ukraina ami zelia svit ,taka che AS sam za Amerikanskite korabi,dori i podvodnizi triabva da ima tuka,
Въобще не ни е страх, щом Русия е има и винаги ще я има!А западняците и американците само ще пърхат около нея, глупако!
как ги е странх комунистите напълниха гащите и стават агресивни веднага се хващат за пистолета
И тук ли искате да запалите война, мръсни американци!Не ви ли стигат другите, които вие преди предизвиквате по цял свят?
От къде накъде американски военни кораби ще навлизат в наши черноморски води-защо ние не влизаме в тяхна екватория?!Вън от тук!
Малко повече сведения за разрушителя "Доналд Кук": ru (.) wikipedia (.) org/wiki/ЭсминцыУРОтипаАрлиБёрк "На вооружении каждого эсминца типа Арли Бёрк находится до 56 крылатых ракет BGM-109 Tomahawk Block 3 (с дальностью запуска до 12501609 км в тактическом (неядерном варианте) и 2500 км в стратегическом (ядерном)." "Корабли данного типа использовались при нанесении ударов по Югославии в 1999 году и Ираку в 1996 и 1998 годах. Наиболее значительной на 2008 год военной операцией, в которой были задействованы эсминцы типа Арли Бёрк, стала операция Свобода Ираку, проведённая Вооружёнными силами США в марте-апреле 2003 года. В войне против Ирака приняло участие 11 эсминцев типа Арли Бёрк, в том числе 9 из них (DDG-51, 56, 60, 69, 7579) участвовали в нанесении ракетных ударов по Ираку с первого дня операции[56]."
абе, кретени, аа кой е първият Тракстън си замина, друг щатски шип няма в черно море Егати смехурниците сте вие
Дир, след като "Тръкстън" вече е напуснал акваторията на Черно море и сега пристига "Доналд Кук" заглавието би трябвало да е "Втори по ред американски кораб..."" или "Друг американски кораб....". Заглавието "Втори американски кораб..." може да подведе читателя, който преглежда само заглавията на новините, че в Черно море вече има два американски кораба.