Обрат: Малките терми поведоха в Място в сърцето
Неочакван обрат - фаворит на варненци в конкурса "Място в сърцето" са Малките римски терми.
Обратно в новинатаКоментари - Обрат: Малките терми поведоха в Място в сърцето | Днес.dir.bg
Коментари
Повече ми харесваше Аспаруховият Вал. Пак Портних нямада допусне друго освен това което си е наумил
Да сложат, ама нямат или се срамуват от това което изглеждат Малките терми които са си един комлекс с Големите Терми и още ред други погребани под нови сгради артефакти. Например зеления хотел точно пред бившия басейн "балона" е построен върху стари руини които как незнайно потулиха и от Археологическият музей като там при изкопите имаше толкова находки...изчезнали в пахоляка на небитието, затиснати вероятно от дебели пачки пари. Един от "техническите" докато слагаха жалоните си нагреба малко пръст за саксиите на жена си и намери дамска обеца+ различни други метални орнаменти. Керамични отломки и орнаменти, имаше на всякъде и в изобилие, но за съжаление всичко се потули и затисна-по-горе казах по какви причини вероятно. Мястото на изкопа, показваше че на времето е било унищожено от огромен и разрушителен пожар. ..../Преразказано от мен като очевидец от човек който е бил очевидец и участник в жалонирането на терена за сграда./
Предпочитанието ми е за Аспаруховия вал-той е символ на нашата история, за разлика от термите
А аз разсъждавам за новите кооперации точно между двата комплекса с терми... Жалко, да оцелеят при 200год. Византииско и 500 Османско робство а да бъдат унищожени от шепа Демократи....
Браво, браво !!! Варненци май се "разсънват". Дано и да се събудят и да си запазят града. Иначе, ега ти европейската столица на културата!
Хубаво е да има инициативи за набиране на средства за възстановяване на археологически паметници-Едно само се питам любител съм на археологията с цяло сърце и душа,но колко още ще се изстисква от бедния народ, а не се разследват и отнемат средствата на забогателите незаконно лица в държавата-И с тези пари да се възстановяват обществени паметници и каквото е нужно-