Коментари - Две нови тролейбусни линии ще има във Варна | dnes.dir.bg
назад

Две нови тролейбусни линии ще има във Варна

С пристигането на новите 30 тролея във Варна могат да се разкрият две нови транспортни линии в града, пише в. "Черно море".

Обратно в новината

Коментари - Две нови тролейбусни линии ще има във Варна | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тая мантра я слушаме вече с години. Да вземат да публикуват някъде ясните планове за тая работа - че срам и позор сме за такъв голям град, имаме 3 линии накръст. Навремето не искали жици пред партийния дом, и от там - не може да се направи свястна връзка... Силно се надявам този път поне ще има нови тролеи - да се размързат нещата....

Това, ако наистина се случи, ще е повече от хубаво! Навремето си имаше тролей 6, ако пуснат и линия от Владиславово до Почивка ще е ЧУДЕСНО!!!

Глупости на таркалета. За колите няма място по улиците, те тролей ще пускат.

И от "края на май" до края на годината, когато се очаква да бъдат пуснати в движение, ще им изтече гаранцията, докато КАЛПАВАТА администрация им оформи документите...

Е кой е казал, че ще минават през Общината? От Аспаруховия мост хващат ЖП гарата, автоподлеза на Фестивалния Димят и оп Почивка.

Това не са нови линии. Тези линии съществуват. единственото условие е че и двете минават през Нептун

А защо, да не направят няколко трамвайни линии? 2-3 ще е повече от достатъчно. Има това, как да се направи. 1. Ще е по-бърз транспорта от Владиславово/Аспарухово до центъра. 2. Движението ще се подобри, защото няма, да има трошлаци автобуси и тролейбуси. 3. Варненска община ще държи тези линии т.е. прихода, ще отива директно към общината. 4. По-евтино, екологично и екомомично е да се пътува с трамвай. Да инвестицията е голяма, но доброто, което ще направи на Варна е една оправдана инвестиция със сигурност.

Да се чете "икономично"! :)

Ми щото само на идиот може да му щукне по Аспарухов мост да мине трамвай.

Някак си не го виждам трамвая от Аспарухово до центъра...иначе из другите райони на Варна - би могло...но явно нарочно трамваите са запазена марка само за София...

Лично аз преди около 2 години внесох в Община Варна предложение да се удължи старата тролейбусна линия 86 ("Почивка" - Центъра) до "Аспарухово". Обаче там един сънен,току-що събуден "общинар",може би пенсионер, взе да ми обяснява как това не може да стане! Но идиотът му заспал,без собствен интерес,отказа на подписка от 60-70 души от "Аспарухово" за пускането не само на тая линия,но и 2 други смислени мои предложения - автобусна линия юг-север: "Аспарухово", "Максуда", по бул."Смирненски" покрай МОЛ-Варна,Затвора,околовръстното,Вятърна мелница,Каменар. Такава линия няма,а е доста необходима. Освен това исках удължение на авт. линия 7 до "Карантината" в "Аспарухово" и цяла Варна щеше да ми е благодарна,щото плажа на "Карантината" се ползва вече години наред от огромен брой варненци! А аспаруховци щяха да имат връзка с цяла Варна до "Практикер" като обиколна линия. Да,ама не! Български общинар да мисли за общото благо - къде ти! Трябва или да му бръкнеш в джоба,или да го биеш с кратуна по главата! Е,сега се сетиха да прекарат трол. линия 86, че "Аспарухово" ще има връзка с "Чаталджа", НАП и "Почивка"!ХвалА на тЪкЪви общинари!Ха дано,ама надали!

Г-н Никой, ако обичате си запазете епитетите за вас и вашите близки. Дал съм само пример, а също на Варна и е нужен още един мост или тунел, който да свързва Аспарухово.

Това е дублиране на линия 17А;на Аспарухово му трябва връзка до Почивка,но по другата линия през Чаталджа,където има изградена и готова контактна тролейбусна мрежа.

В същото време в Пловдив ликвидираха тролейбусния транспорт и започнаха да свалят част от жиците.

Асане,не е добре това. Да не би вместо тролеи в Пловдив да пуснат летящи чинии?

Тази идея с жиците е много тъпа. По света автобусите за градския транспорт вече са хибриди. Контактната мрежа и подстанциите са по скъпи от акумулаторите ми се струва.