Коментари - Гранд хотел във Варна отива на публичен търг | dnes.dir.bg
назад

Гранд хотел във Варна отива на публичен търг

Един от най-награждаваните хотели във Варна - "Гранд хотел Димят", отива на публичен търг заради необслужен кредит. Първоначалната цена е 19,36 млн. лв.

Обратно в новината

Коментари - Гранд хотел във Варна отива на публичен търг | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бизнес хотел на годината??? И какъв точно бизнес има във Варна? Освен бизнес с проститутки и наркотици, друг доходен бизнес не се сещам. Този хотел е на изключително тъпо място, никой турист няма да се сети да се гъчка между блоковете, макар и близо до Морската градина.

бизнесмена спазва традицията на ДС и комунизма

Хотела е класическа маркетингова издънка. Твърде скъп, без да има достатъчно "скъпи" гости във Варна. Простичко. Фалита беше въпрос на време. А банките са допълнителна клизма за всички в България, чумата да ги тръшне!

Кой може да каже виждал ли е някога този хотел пълен поне през летните сезони? Нека обявим награда за такъв човек. А после да търсим дали банките са виновни.

Продължава изпирането на червените пари.

ми да ми преведат само пенсийката и го взимам

Сега кой ще му разплаща неплатените от него договори от десет години?

тоя луд лие??? кви 12% лихва??? в момента банките за големите кредити взимат не повече от 4.5%....

Е как няма да фалира? Този явно не е никакъв бизнесмен, защото не знае, че от честен бизнес чистата печалба е 10-12% максимум. Това значи, че при лихва 12,5% си е фалирал още от самото начало. Друг е въпросът, че първоначалната лихва е била 8,5%, но с последващо вдигане, което "бизнесмена" не взел в предвид. Следващ въпрос е, какво трябва да има човек, за да вземе 19,5 милиона кредит???? На мен не ми отпускат нищо без 150% обезщетение. Как на този "бизнесмен" му го отпуснаха? И най-накрая-умишлените фалити са най-печелившия бизнес в България през последните 5 год. Примери доста.

Е как да развиваш бизнес на кредит? Каква печалба трябва да има, за да покрие лихва от 8,5%? И откъде накъде ще му я вдигнат на 12,5%? Ама и какъв бизнесмен трябва да си, да подпишеш лизинг за милиони и лихвата да е толкова променлива?

Никога не бих посетил този хотел след като знам, че е строен с мутренски пари.

Много се радвам такива далавераджии да банкрутират.

Банкрутира този бизнесмен, покрай него още куп други малки фирми ще пострадат. За това няма да се оправим, защото всеки гледа в паничката на другия и му завижда.

На далавераджии не завиждам и не мога да им пожелая нищо добро.Не подкрепям такива "бизнесмени",предпочитам да си давам парите на коректни хора.

Уважаван бизнесмен от 90те? Ебавате се нали? Ха, ха ,ха

Хотелът е хубав, с разчупена и същевременно обрана от излишности архитектура, не прилича на безотговорно изсипана купчина бетон, добре вписан до поредицата високи блокове след ВИНС-а, без да се натрапва в пейзажа. Въпреки, че е сравнително висока сграда, можеш да минеш покарй него без да го забележиш. Разположен е на много сполучливо място за хотел във Варна, но явно това, че е насочен към бизнес-клиенти, му попречи да започне възвръщането на инвестицията, защото е построен и открит точно в разгара на световната финансова криза, която сви много откъм приходи и разходи и бизнеса в България. Фирмите у нас вече не си поръчват даже рекламни календари.

Добавка: ако имах парите и ако, щях да го купя. Макар, че във Варна парите не са достатъчно условие, необходимо е трите букви да нямат нищо против.

трите букви държат и този сайт междудругото

Ей провинция, обясни ми какво значи "обрана". Обирайте си крушите и развивайте селските раьони.

хубавият ресторант. Сега след серия фалити може да се наложи да го съборят....

E kой е казал, че банката като смени собственика ще си прибере парите от самовдигнатите лихви.

...Ееех,спомени... През 80-та,а и по рано,"Димят",бе един от малкото добри ресторанти,отлично обслужване(може би защото бе учебна база на ТОХ-а и Института по туризъм),при сравнително приемвливи цени за тогаващият стандарт! Колко пъти само съм го използвал като "стартов полигон",с поредната млада дама за последващо "изстрелване" във висините на на зашеметяваща любовна орбита!!!!...

не ти е стоял инструмента за орбитите на челото,щото сега нямаше да ти излиза от устата мекия:))))

Архитектурно е в дисхармония с околната среда, а с цялостната атмосфера на Варна, като морски, курортен град. Това е някакъв масонски,"хюстънски" стил, който отблъсква варненските туристи, които идват съвсем с друга настройка и предпочитания. Неслучайно старият "Димят" беше толкова популярен - с градината си, непретенционзността си, "прозрачната" си гостоприемност. А, тая тъмна, непроницаема, лъскава кула, да се чудиш, вътре ще те гощават ли, ще те е.ават ли...