Учители на бунт срещу училищна директорка
Директорът на ОУ "Васил Априлов" Петя Кателиева тормози учителите и служителите в училището, оплакаха се пред общинската комисията по образование нейни колеги.
Обратно в новинатаКоментари - Учители на бунт срещу училищна директорка | Днес.dir.bg
Коментари
Въпросната директорка е луда за връзване, но от проверките едва ли ще има резултат...Цялата документация се заключва в кабинета на директора и там се подменят заповеди, подправяг документи и всякакви шашми се извършват, за които нормален човек не е и сънувал. Колкото до кадрите, те не могат дори да се опознаят, трудовите договори се изготвят така, че си ходиш с молбата за напускане в джоба, очаквайки кефа на шефа, да те пусне по бобслея...
Азчо, в бюджетно предприятие щом има много неусвоени пари в края на годината, не говори добре моето момче. А в същото време да разправя, че е пред фалит...е смешно и нелепо. Това може да се провери и докаже че е лъжа във всеки един момент.
Напротив, да има пари в края на годината, е добър знак за мениджъра. Ти в час ли си изобщо какво значи бюджет. Училищата са на делегиран такъв и имат преходни остатъци, които ползват целено през следващата година. Чувал ли си как се формира бюджета, май не. Тогава мълчи и не се изказвай неподготвен.
..и да, повечето конкурси за ремонти в училището са спечелени от фирми близки до- г-жа Кателиева. Това не е тайна за никого. За съжаление повечето училтели в това училище са доста наплашени и дори след проверки от РИО и министерството и директни въпроси за стила на управление на директорката, те се страхуват да кажат истината, защото ги е страх за работните им места. Уволнявала е и за много дребни неща.
личи си лично отношение ти към темата. Явно си от мързеланите, които Кателиева не е успяла още да уволни. Един съвет от мениджър към тази Кателиева: по най-бързия начин всички ани-та с прекратен договор за работа и съвестни и работещи хора на тяхно място. Училището е на плюс, родителите искат децата им да учат в училище с добър ред. Тази статия май е поръчка да омаскарят някои, а ако човек чете между редовете, това си е чиста реклама за тази директорка
Да не говорим че въпросната директорка не разрешава учителите да членуват в профсъюза, бави заплати с оправдания че училището няма пари и много други. Да не говорим също че има дупки то таваните от които тече и "няма пари" за ремонти. Напълно тоталитарен стил на управление и психически тормоз над целия персонал, не само учители. Но не е само тя. Над нея имаше чадър в местното РИО който досега й пазеше гърба, но този чадър вече е уволнен, така че всичко че си излезе на яве.
Има пари в банковата сметка.... Икономическа полиция сега се проверява ,защо ги има? Явно е мениджър тая директорка .Да събира всички писанки срещу нея и да ги осъди .Няма да е първата и последната .Шефовете на Регионалните инспекторати се самозабравиха с по 2000 лв. заплати .А даскалите с по 550.
Да вземат да питат и родителите дали са доволни. В училището има ред и се постигат добри резултати. Твърдата ръка много пречи на мързеливите даскали. Даже смятам, че още може да ги постегне.
Мъжа на г-жа Кателиева има фирма, дали там няма някаква игра с общината? Иначе толкова объркана система на работа като в това училище няма никъде!
Кой е прав? 1. Директора, който изисква да се работи 2. Подчинените му, които не искат да работят щото така са свикнали от комунистическо?
В училищата има отношения от всички строеве от робовладелския до сега.В казармата е по добре от просветата.
За двайсетина години българите станаха мързелива, мърмореща, постоянно недоволна нация. Кафенца през час на работа,а като няма европеиски заплати ще се правим че работим. Дайте да плюем по някой които държи на ред и бачкане. А колко училища от разпаднала се колиба са във вида на това училище че и с пари в касата. Това е правилен мениджмънт господа, а не диктатура на мърдите! Май всичко е загубено...
Няма как да не търпят,в образованието е страхотия-интриги,феодални отношения,формализъм,безумна бюрокрация-не знам как обществото търпи това,но всъщност родителите се интересуват да се получи едната диплома,а учениците отрано се научават на конформизъм