1/2 от новите автобуси на Варна стоят в сервиз
43 от новите 70 автобуси, доставени по проекта за интегриран градски транспорт във Варна, не се движат, съобщи Радио Варна.
Обратно в новинатаКоментари - 1/2 от новите автобуси на Варна стоят в сервиз | Днес.dir.bg
Коментари
А в тези, които се движат пак не може лесно да се влезе с инвалидна количка - казвам от опит, понеже шофьорите не спират съвсем до тротоара. Нови автобуси на стари улици е малко като със стари труженички нов бардак. За да се свали рампата, ако във возилото има пътници, те трябва да слязат, ако са повечко и СА стъпили на рамката. Направо е трогателно като и пенсионерки на 70+ години искат да свалят количката като я хванат за гумите :-) За да се завърти колелото и да се изтърсим всички. Новите автобуси СА като старите, ама на Иванушка дорогой Потник такива са му казали да купи.
Хубава работа ама Варненска. В Бургас ползват същите рейсове, но там не можеш да чуеш за подобни проблеми.
най-мафиотския град в бг, аз помислих, че са ги препродали на Транстриумф, тези от общинското предприятие само крадат
Тези гаранционни прегледи ги измислят застрахователи, лизингодатели, продавачи на подвижна техника. За да им капят паричките, следващите 5 години. Производителите се кълнат ще 100 000-130 000км или през същите тези години няма те никакви проблеми.
Абе кой сменя масло и филтри и гуми след 5000 км? Че те тези автобуси ще излязат златни за експлоатация. Пък дори и да ги сменят - колко струва маслото - като за автобуси - 2-3 лв/литър.
Никой от вас не е карал нова кола или ново нещо. Аз като горд собственик на чисто нова кола, ще ви открехна, че първите 5000 километра двигателя се разработва. След 5000 километра се сменят маслото и филтрите. В маслото може да има фини стружки от чистоновия двигател. Филтрите може също да са замърсени от разработването на двигателя. След тази подмяна маслото се сменя на 15 хиляди километра или след като е минала година. Така че първо вижте как са нещата, после коментирайте вашия жалък опит с автомобили 3-4 ръка...
Зависи от производителя обаче. В книжките на някой нови коли пише 18 000 на други 20 000. Друго важно нещо е, че в американските и английските оригинални книжки пише мили, обаче нашите вносители при превода пишат умишлено км. Най-големи са издънките с ремъците. Зорна ги сменят на половината на ресурса им заедно с всички видове ролки и оптяжки.