20-годишен студент изгоря жив в колата си
20-годишният студент Петко Николов от първомайското село Градина изгоря жив в собствения си “Фолксваген Пасат”. Младежът се прибирал вчера призори от град Първомай, когато силни пламъци обхванали возилото.
Обратно в новинатаКоментари - 20-годишен студент изгоря жив в колата си | Днес.dir.bg
Коментари
това не е пожар от газова бутилка , това е пожар от разлетия бензин ,явно е имал теч на гориво което се е пропило по подовите настилки и шумоизолациите и затова е имало високи пламъци и обратното - за да има подобни големи пламъци от газ означава че бутилката вече е разцепена и тогава има само едно кратко и мощно изригване на пламък
Жалко за момчето ! Причината най-вероятно е във поставянето на газова бутилка, която не отговаря на неоходимите стандарти за безопасност,и е минала прз ГТП на принципа: "Дай да ти ударим печата пък ти ще внимаваш. "
А никой не пише шофьора дали е пил алкохол.Защото алкохола влияе доста отрицателно на двигателните способности.
Селянина който е монтирал газовата бутилка трябва да бъде вкаран в затвора и да не слага други газови бутилки!!!!
Според мен, след като изгорят още стотици след досегашните стотици хора, някой случайно може и да се сети да забрани изобщо тази самодейност. Ако газова уредба не е произведена от производителя на колата, всичко е игра с огъня.
И ти си се родил без пломби и очила с диоптър, предлагам да ги забранят иначе е игра с огъня !
И да се обадят злобарите, които карат на дизел и не могат да си позволят по-евтин вариант на гориво. Когато газовата уредба е монтирана в лицензиран сервиз с нужните сертификати и разрешителни, прави и се необходимото обслужване на всеки 5 или 10 хил. км, минава се редовно ГТП не виждам къде е проблема да се монтира газова (метанова) уреедба. Но не някой селски тарикат в гаража. Трябва да се забрани свободната продажба на части за такива уредби, да могат да се купуват само от сервизи с издадени разрешителни от КАТ (да са безплатни, но издаването да се прави след жестока оценка).
Не съм злобар. И карам на дизел. Не виждам нищо лошо в карането на дизел. Да си чувал за самозапалил се дизелов автомобил? Е, аз дори познавам човек (вярно, селянин, от село е човека), който дали е пил или не не знам, но както е карал колата си очевидно с бясна скорост по разбит междуселски път, се бил обърнал на таван. Не е могъл да излезе, поне не в началото, така е бил затиснат. Нафтата изтекла, абе колата е станала на баничка, смачкана тотално, за скрап! На него му няма нищо! Накрая излязъл, жив и здрав, с леки драскотини само! Всеки сам да си прави изводите.