Коментари - 215 местности във Варна имат нови имена | dnes.dir.bg
назад

215 местности във Варна имат нови имена

215 географски обекта във Варна вече имат нови имена. С решение на общинския съвет турски, гръцки, арабски и персийски названия се променят с българския им аналог.

Обратно в новината

Коментари - 215 местности във Варна имат нови имена | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ще им дойде времето и на тях, провокаторе, както и на такива нихилисти и предатели като теб!

Борис (княз) не е покръстил България, много преди него голяма част от българите са се покръстили, прочети и провери малко и други исторически данни , а не само скалъпените от евреи-комунисти учебници, в които пише че сме държава от 681 г. (само)

интернационален е мозък ти и това между краката ти!

Поздравления, останалите да вземат пример и да действат!

ще го презапишем , както трябва!, нема страшно ако трябва и такива като тебе ще презапишем!!!

кой е казал , че се сърдим,лицемери някакви сигурно са се изакали и ти си го взел на сериозно а колкото до това дали има разлика, има и разликата е голяма и щом не можеш да я видиш , значи не си българин!

остави президента на спокойствие, той сега е зает, лакира си ноктите на краката!

Голяма част от имената не са популярни и може да се сменят. Не могат да се сменят произволно имена на обекти по бреговата ивица които са отразени в морски карти и навигации. Такива като Паша дере, Фацарата, Кабакум и др.

Аз не мога да разбера как може някой да сравнява чуждици, смисълът на които всеки знае и за които няма аналог (шал, чадър и т.н.) и названия, които са напълно непонятни за повечето хора. Да не говорим, че повечето от тези имена отдавна са загубили смисъла си - разни кладенци, ниви, гьолове и т.н., които вече ги няма. Затова и превеждането им е пълна глупост.

И аз казвам Господ да си прибере вересиите и ти изобщо да не се изказваш неподготвен! То и "наместникът" Му на Земята мухоБойко добре се беше изцепил,че в България е останал само лош мат'риял, явно визирайки такива като тебе!

Браво! Всички местности, населени места с чужди имена да се преименуват с българския им аналог или да им се дадат нови български имена! Браво!

Трябва да се прегледа още веднъж предложението, защото има недомислия. Има думи от чужд произход , които отдавна съществуват в нашия език като "чешма", "харман" но са с турски произход. Да посочим и "Банала"чешма с име на фамилия.

Какво да им пука на турците? Все пак смениха гагаузки имена, на гагаузки местностти... Промениха названия в населени изконно с гагаузи местности, където османски крак не е стъпвал. Гагаузите турци ли са или от ДПС??? Голям удар, но по "тюркофонията" във ВБЦ, както пише проф. Павлов. Кабакум от гагаузки е мек, пухкав, заоблен пясък, а на османски е груб, недодялан пясък, което е нонсенс. Затова са го превели през "волжко - булгарски" на Големия пясък. Каба "удар" на полугагауза с гръкогагаузкото име....ГАГАУЗИТЕ СЪЩО СА ЧАСТ ОТ БЪЛГАРИЯ!