Уволниха учител, набил седмокласници в час
Преподавателят по английски език Димитър Гавраилов в ОУ "Васил Априлов" във Варна е освободен, след като наби две седмокласнички и нападна техен съученик.
Обратно в новинатаКоментари - Уволниха учител, набил седмокласници в час | Днес.dir.bg
Коментари
Не знам дали директорката на Априлов е сменяна скоро, но ако е тая дето беше 2005-2006г - тя не си е на мястото и не се учудвам че стават такива свинщини. В началото на 2006г сина ми беше ученик в Априлов. Той е с проблемно поведение - не отричам, но имаше още 2-3 дето му крадявах учебници да ги продават на Хирон-а, биеха го, издевателстваха над него. Накрая се наложи аз да ходя неведнъж в училището да въдворявам ред през главата й. И й го казах, че след като се е стигнало до там родител да ходи да умирява учениците в нейното училищв, тя за мене не е никаква директорка. А за дразнителите - тя бИла била викала родителите им, ама те не били идвали и тя не можела нищо да направи, щото видите ли те имали права... Като не може да направи нищо - да ходи да гледа телета и да сади картофи! Пасета да гледа! Асфалт да полага! Тогава сина ми го изгониха защото имаше за какво, но далеч не беше само той виновен. Сега съжалявам че не се разправях повече, защото мислех че случая е приключил, но виждам че май е трябвало. Още по- голяма кочина беше в Неофит Бозвели. Там директорката така беше либерализирала режима, че учениците излизаха от час когато си искат, напускаха посред час сградата на училището, в час снимаха клипове с GSM-и и ги качваха в интернет без намеса на учител. Не пишеха отсъствия и сина ми имаше поне 120 неизвинени за които се сещаше и които не бяха писани. Имаше момиче 43 дни не стъпвало в училище без нито едно отсъствие. Въпреки сигналите за това директорката я крепеше инспектората по образование оглавяван тогава от г-жа Даскалова. Директорката на Бозвели я смениха мисля преди 2 години, нямам впечатления какво става там, но за да се потегне подобна кочина мисля са нужни години и не един сменен учител.
P.S. В началото на 2010 съшата тая директорка от Априлов еднолично прекрати договора за наем с школата по айкидо, която беше наела физкултурния салон въпреки че е било предплатено, че и парите не са върнали на айкидо клуба.
След време,когато се пенсионират учителите, които сега се задържаха в България ,няма да има кой да преподава.Защо да иска жена или мъж да бъде учител-за да бъде унизяван,псуван, подиграван? Работодател съм и се сблъсквам с неграмотност и незнание ,които ме карат да се чудя какво става в българското образование. Знаете ли ,че " детско легло" се пише так "Децко легло". Написа го служителка завършила психология. Примерите са много
Бахти, тая новина във всичките медии. Голяма драма, дами и господа!!!! Голям сеир. БЕСЕН учител. НЕВИННИ АНГЕЛИ. Родители - бойци, защитници на онеправданите. Боклучава работа. И журналистите, и родителите и най-накрая и на малките лигавета, по един здрав тупаник, че малко са ги пошляпвали като малки
Уважаеми колеги, така ще бъде докато между задължения и права на работещите в системата на средното образование не се установи паритет. Имам поглед върху образователната система на доста европейски страни, никъде задълженията на работещите в системата не са повече от правата им. Съчувствам на Кателиева за случилото се, защото тя е един качествен колега и добър професионалист.
Не мога да коментирам, без да съм била свидетел на случилото се! Защото в тази случка има много неизвестни...А тъй като и директорката не е била свидетел, на нейно място не бих уволнила учителя, а бих го разменила с друг колега, така ще се види дали учениците са арогантни и с телефони в час и при новия учител, или учителят е агресивен тип без призвание и желание...Или и двете....?!