Коментари - Варна затяга контрола на снегопочистването | dnes.dir.bg
назад

Варна затяга контрола на снегопочистването

От тази зима комисиите, които контролират дейностите по снегопочистването в община Варна, ще бъдат разширени, като екипите ще работят на терен, за да имат преки наблюдения върху работата на фирмите, избрани да поддържат уличната мрежа в зимни условия.

Обратно в новината

Коментари - Варна затяга контрола на снегопочистването | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Оборудвайте камионите за сметоизвозванетето с вериги, за да могат да извозват боклука, а не да тънем една седмица в боклуци докато има сняг и още една след като снега се е разтопил. И тези лампи дето сте ги накупили с най-евтината оферта дето цяла нощ дразнещо и опасно за хората мигат (5мин светят 7минути тъмно) престанете да ги купувате и монтирате. Какво 21 век крушки ли не може да прави човечеството.

Цитат: "Към момента фирмите разполагат с осолен пясък изсушен - 50 тона, магнезиева луга - 80 тона, разсол за пътищата - 30 тона, сол техническа - 15 тона, калциев дихлорид - 2 тона." Предполагам, че информацията за статията е взета от общинарите, което доказва, колко са безхаберни. Нищо ново - представа нямат, за какво иде реч, а горе споменатите наличности са достатъчни точно за ден-два, ако трябва сериозно да се обработва целия град.

С вериги, а? Що па не?!? После, кой ще реве, че улиците са дупка до дупка? То си има начини за извозване на боклука, но проблемът не е в техниката, а в парите, които общината може да отдели.

Chefo77

Проблемът не е в парите, а в работата, която вършат. Въпрос: Когато снегорин се движи в снега с вдигнато гребло, то кое не му достига - пари, техника или ... ?

Първо - има много обективни причини, заради които можеш да видиш снегорин с вдигнато гребло. Второ - снегорините не вършат работа около кофите за боклук. Необходима е специализирана техника, за допълнителната работа на която Общината не е склонна да плаща. Нямам фирма за снегопочистване, нито съм общинар. За протокола :)

Chefo77

Пич, вярвай ми, не намирам нито една обективна причина снегорин с вдигнато гребло да минава по булевард с 2 педи сняг. То 2 пъти на година ще вали във Варна, първо няма да чистят докато не спре, после пък ще пуснат греблата до долу и ще изкъртят легналите полицаи ...

Не намираш, но повярвай ми, че има и то съвсем основателна. Обяснението е много просто и логично. Основано е на районирането. Няма смисъл да те убеждавам. Просто не се поддавай на масовата психоза с измамите. Естествено такива има: Общината мами почистващите фирми, те Общината, а двете страни мамят нас...