Десетки заразени от кърлежи по плажовете
Десетки хора са заразени от кърлежи само за седмица, много от тях са ухапани на плажовете по морето, пише в "Монитор".
Обратно в новинатаКоментари - Десетки заразени от кърлежи по плажовете | Днес.dir.bg
Коментари
А може би някой помага и за това се появяват вече и екзотични и все по-опасни.В Турция пък се тровят от храна и алкохол менте така ,че може да се опитват да изравнат баланса а може и да има отлив и от кримските камънаци за сметка на нашите пясъци и от там да ни подпомагат с тази кримска хеморагична.Гърция също трепери за всеки турист и не само тя.Конкуренцията в този бизнес е жестока така ,че всякакви мръсни хватки от всякъде не са изключени.
Целият медицински екип от ВМА лекувал мъж с тази диагноза. Той обаче почина. Явно сбъркана диагноза.
Е как кърлежи на плажовете ве? Кърлежите не издържат на висока температура. Пукясват на мига. На пасъка тия дни е като в Сахара. По скоро си пострижете треволяците пред блоковете. Когато тревата е буйна не може да се напича и там се въдят, ако е 3-5см. също мрат. Комарите пък се вудят в застояли води. Асфалтирайте си дупко-локвите и готово.
Поредното положително нещо от кучетата, след хапането, лайната по улиците и тениите - кърлежите и лаймската болест. Евала да са ви всички кучета, бездомни и домашни.
Те и овцете като тебе също пренасят кърлежи, ама вас никой не ви обезпаразитява!!!
Ето още един любител кучкар, който предпочита да живее с кучета вместо с хора. Може би тяхната компания те задоволява по-добре. Хора всякакви.
Ами нормални неща ако имаш куче те глобяват а бездомните които са стотици са на плажа нормално е сега природозащитниците да си ги вземат в кащи или ако не да им плащат глобите нали
Г-н Кунчев, хайде направете нещо, нали сте ''първи'' главен лекар! Или само философствате, срамота!
Тези кърлежи са неизвестен вид явно щом са ЧЛЕНЕСТОНОГИ!До сега съм виждал само ПАЯКООБРАЗНИ!
Морската ни столица с кърлежи по плажовете .....морска ама горска