Нова система ще предупреждава за високи вълни
До месец в България и Румъния трябва да заработи система за ранно предупреждаване за опасност от цунами в акваторията на Черно море. Това заяви във Варна доц. д-р Орлин Димитров от Института по Океанология към БАН.
Обратно в новинатаКоментари - Нова система ще предупреждава за високи вълни | Днес.dir.bg
Коментари
Ако преди 1600 години е имало 2 такива вълни, след колко стотин години ще е следващата? Колко струва тази система и колко "стотин" години ще издържи? На цялата ни немотия шашкъни, шмекери и остап-бендероци колкото искаш...
Тоя Димитров да не плаши народа със смъртоносни вълни в Ч. море - тук не е океан и такова животно нема! Нека най-напред се научи да предсказва земетръсите, дето педизвикват цунами и да ни пази от земетресенията, пък после ще мислим и за цунамито. А докато се научи - нека поработи малко на "Янчова поляна"!
За тези пари, можеха да вземат по някой нов катер за борба с разливите от наши и чужди кораби (било то в пристанищатата или транзитни), за търсене и спасяване, и за борба с бракониерите които влизат на наша територия да ловят каквото им падне, а не да си измислят европейски програми за неща които и да има вероятност да се случат просто няма да имамеме време да реагираме поради размерите на морето ни, и близоста на разлома до нас (за тези които не знаят скоростта на цунамито може да стигне до над 800км/ч в зависимост от дълбочината)
Като ще се правим на японци, поне джапанки да бяха раздали на населението за тези пари. Интересно, усвоителите на парите, как виждат нещата след безценното предупреждения за- "цунами"? В състояние ли са институциите да сторят нещо след "предупреждението"?
Пишат тук само провинциалисти май. Живейте на морето, тогава ще ви питам какво е и не са ли опасни вълните. Много е лесно хора, които сигурно морето го гледат от картички изпратени им от роднини и приятели почиващи през лятото, да плещят глупости и да се правят на умни. Отидете зимата и живейте във Варна, Поморие или в някой друг морски град и до приживеете поне една буря и едно наводнение предизвикано от вълни. Или само да ги гледате отстрани, как рушът и правят безобразия, а ти нищо не можеш да направиш. Да гледаш как отнася, плажа, лодките на рибарите, техният поминък, как срутва улиците и заведенията. Тогава говорете! Но вие сте си, като повечето български селяци и не ви пука какво става в другия двор. Дали има мечка или не. Но мечката после и във вашия двор ще дойде и тогава съседа ще каже същото. -Кво ми пука!
Тоя "морски" явно е пишман и май не си показва самият той носа край морето. Какво общо има вълнението с тая измислена система? За да има цунами трябва силно семетресение в морето, а такива става ясно биват през няколко хиляди години! Май "морския" трябва да го пратим на "Янчова ливада"! Ако вадиха парите за подобни безумия от собствения си джоб, разбирам...
А, бе, морски, и сега к'во? Брегът на Несебър тая система ще го пази? Ще го предупреди да избяга навътре в сушата и поске да се върне обратно, когато цунамито си замине? Май много народ е за Карлуково, там поне цунамита не стигат, да си живеят кротко, барабар с тоя Димитров и шефа му Палазов.