Откриха шофьора на леката кола, блъснал майката на ”Тракия”
Установен е един от автомобилите, който в петък вечерта блъсна млада майка, която се опитваше да пресече магистрала "Тракия" при 121-и километър, съобщи инспектор Радослав Начев, началник на КАТ "Пътна полиция" - Пловдив, цитиран от "Фокус".
Обратно в новинатаКоментари - Откриха шофьора на леката кола, блъснал майката на ”Тракия” | Днес.dir.bg
Коментари
Каквито и ограничения и забрани за движение на пешеходци, велосипедисти и т.н.т. , иа един параграф във ЗДП, според който, ако блъснеш друг участник в движението, дори и пешеходец на автомагисрала, си виновен за движение с несъобразена скорост. За жалост шофьорите ще го отнесат заради малоумието на един пешеходец. Е, нали това тръбят по медиите - " Пешеходците са с предимство! ". Да, но сега те си внушиха, че може да скачат пред всеки автомобил, защото водача е длъжен да ги пази . Е да ама то не всичко дето хвърчи зе яде. Автомобила е машина, която във всеки един момент може да аварира и тогава водача и да се самоубие, пак няма да може да я спре ! Апелирам към всички пешеходци - Оглеждайте се преди да пресечете, и ако автомобила не е напълно спрял, не пресичайте !!! По-добре изчакайте 2 секунди, вместо да опропастите 2 живота - Вашия и на водача на автомобила, защото са Ви казали, че той е длъжен да спре !!! Ами ако не Ви види или не успее да спре, защото е прекалено близо до пешеходната пътека, когато Вие решите да се втурнете към отсрещния тротоар ?