Коментари - Чистка в общинския инспекторат - 10 уволнени | dnes.dir.bg
назад

Чистка в общинския инспекторат - 10 уволнени

Председателят на регионалната структура на КНСБ д-р Татяна Миран алармира, че се прави чистка в Общинския инспекторат, съобщи Дарик радио. Кметът Иван Тотев първо отрече, а после обясни, че промените са за подобряване на работата.

Обратно в новината

Коментари - Чистка в общинския инспекторат - 10 уволнени | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Групата на ВМРО - НИЕ внесе точно такова питане в Общинския съвет. Колко са уволнените, защо и на какви основания и колко пари са им изплатени на някои от тях за обезщетения. Защото не всички са взели по 6, 4 или три заплати. Някои и само по една. Само за обезщетенията през декември Тотев взе безлихвен заем от 150 000 лв с решение на Общинския съвет за да не му гръмне фонда за работна заплата в края на годината. Значи при 285 уволнени е дал поне 400 000 лв. грешни пари на данъкоплатците. Нали има 600 гладни и некадърни, но партийно послушни гербера на които трябва да намери работа като началници! Затова досега махна 285 души назначени по времето на Томасян, Гърневски, Чомаков и Славчо за да освободи места. Но трябва да махне и останалите 300. Скоро и това ще стане. С тези темпове на уволнения ще му трябват само още три месеца.