Вместо казино остров Св. Кирик става музей
Министър на регионалното развитие Росен Плевнелиев дари а Министерството на културата сградата на военноморското училище на о. Св. Кирик за музей.
"Надяваме се територията на целия този апетитен парцел, който гласяха за казино, да се превърне в място за културен туризъм", съобщи вчера министър Росен Плевнелиев и сравни по важност тази задача с магистрала "Тракия", предаде Бургас инфо.
Идеята на Министерството на културата е там да отвори врати музей на черноморските цивилизации, а не да правим само "алкохолен" туризъм", съобщи Вежди Рашидов.
Двамата министри подписаха договори за реставрация на 5 културни обекта с пари по програма "Регионално развитие" - общо за 12 млн. лв. Само за Националната художествена галерия се дават 3,6 млн. лв.
"Ще обмислим дали да я затворим изцяло по време на ремонта, защото покривът е почти паднал", каза Рашидов.