Българските футболни привърженици настояват „категорично нашето сдружение да бъде представено по принцип в Обществения съвет“. Това е искането в едно от стотиците писма, публикувани на сайта на президента.

Сдружението на надомните работници също настоява: „от публикувания списък на поканените се вижда, че властта отново пренебрегва работещите в неформалната икономика“.
Писмо с настояване за участие на техен представител в Съвета е изпратил и Съюзът на българските мелничари.

След като президентът Росен Плевнелиев пое ангажимен да състави Обществен съвет, който да консултира публично бъдещото служебно правителство, институцията е била буквално залята от предложения. Място в Съвета са поискали браншови организации, граждански сдружения, бизнес асоциации, сдружения на хора с увреждания, военноинвалиди, репресирани.
Организации от Пловдив държат в Обществения съвет да има представители и на отделните региони.

Президентът вече е получил поименни предложения, достатъчни за няколко съвета. Гражданинът Христо Птухин се е самономирал, защото „мога да бъда полезен с познанията си и като експерт на родината ни“.
Трима души, подписали се като „разномишленици“, също се самопредлагат и обещават „да бъдем конструктивни и да посрещнем тази отговорност съответстващо“.
Мартин Петров издига кандидатурата си с мотива, че никога не е членувал в политическа формация.
Сред самономиниралите се е и редовният участник в протести Йоло Денев.

В пространно писмо д-р Асен Колев настоява да има „един-двама представители на етническите групи“, а инициативен комитет от пловдивския квартал „Столипиново“ издига „нашия съгражданин Яшар Асан, който се ползва с добро име в квартала“.
Конфедерацията за защита от дискриминация е изпратила номинации, които обаче не се четат, защото писмото е написано на ръка.

Освен предложения за участие в Обществения съвет, държавният глава получава и предложения за конкретни политики. Българският национален съюз „Единство“ е поискал от президента да възстанови задължителната военна служба за срок от година и половина, да възстанови и Строителни войски. Синдикатът „Защита“ иска „да бъде иззето държавното имущество, раздадено на национално представените синдикати КНСБ и КТ „Подкрепа“.

Гражданинът Асен Кончев пък предлага да бъдат премахнати банкнотите и монетите като разплащателно средство, защото това щяло да повиши приходите в бюджета със 7 млрд. лв.

Предложение със състав на служебен кабинет е направил председателят на Българска стопанска камара Божидар Данев.