Екоорганизации са сезирали Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси, като сигналът срещу Караджова е, че е работила в полза на фирми при промените в Закона за управление на отпадъците.

Подозренията на еколозите са, че преди да стане министър, Нона Караджова е била свързана с три дружества, които по-късно започват да усвояват европари по Оперативна програма "Околна среда". Те бяха обявени публично още в края на септември.

Самата Нона Караджова определи сигнала като "долнопробна клевета" и бе категорична, че обвиненията идват от хора, засегнати от решения на МОСВ.

"През целия си живот съм работила в държавни институции, а в периода, в който съм била извън тях, съм работила в лично мое дружество, което няма нищо общо с цялата тая история. Долнопробни клевети, хора със засегнати интереси... Самата Комисия за конфликт на интереси може да провери в Търговския регистър и в НОИ кой ми е плащал през живота и да не занимават хората с глупости", бе коментарът на министъра.

Комисията ще излезе с решение след Нова година, тъй като трябва да бъде проверен голям обем от документи. Проверяват се всички доказателства по преписката.

В комисията е постъпил и втори сигнал срещу бившия енергиен министър Трайчо Трайков. Той обясни, че няма информация за естеството на сигнала и не е викан да дава обяснения.

В средата на август т.г. от комисията обявиха, че бившият министър е действал в частен интерес по време на мандата си 2009 - 2011 г.
Трайков е внесъл доклад и участвал в приемането на решение на Министерски съвет за предоставяне на концесия за добив на подземни богатства от находище "Балабана", разположено в землището на община Дулово, област Силистра в интерес на "Каолин"АД - в чийто капитал участва с 278 акции.
ИЗБРАНО