Това съобщи Явор Колев, началник сектор "Киберпрестъпления" в ГДБОП, цитиран от Дарик радио.

Няма нива в йерархията на футбола у нас, които да са предпазени от евентуални проверки на антимафиотите за черно тото, каза още той и добави: „Знам, че когато се получи сигнал с конкретна информация, той внимателно се проверява както от правоохранителните органи в лицето на ГДБОП, така и от правоприлагащите от страна на прокуратурата.

През 2008 година 1,2 милиарда лева са изтекли в такива сайтове, в офшорни зони, което означава, че 150 милиона лева не са постъпили в бюджета на страната като данъци само от България. Колев обясни, че при операциите на ГДБОП са засичани схеми на черно тото в различни краища на страната. Най-често при акциите на антимафиотите се разбиват и рекетьорски групи, които се занимават със събиране на парите от длъжниците. Те често са свързани и с бившите силови групировки.

Преди няколко дни президентът на УЕФА Мишел Платини заяви, че организацията е сигнализирала БФС за възможни уредени мачове в България. Премиерът Бойко Борисов каза, че става въпрос за осем сигнала за корупция. Вицепрезидентът на БФС Атанас Фурнаджиев поясни вчера, че всички документи са изпратени на главния прокурор и че сигналите са за мачове от "А" група.

От своя страна Стелиана Кожухарова - говорител на главния прокурор, заяви вчера, че Наказателният кодекс е остарял и в него не съществува  престъпление „уговорен мач".