Собствена пивоварна, италиански мебели и дъбов паркет, подпокривно пространство с големината на готическа катедрала, каменна фасада и огромен индустриален тухлен комин. Това са отличителните белези на семеен хотел в кв. Аспарухово, пише в. "Труд".

Тухленият комин стои там от края на 40-те години на миналия век. Тогава сградата е строена за квартална пароцентрала по съветски образец. Обслужвала е 19 блокчета, в които са живеели специалисти, ангажирани в изграждането на Варненската корабостроителница. Тогава пароцентралата с пушещия комин е била символ на индустриалната революция.

Днес реконструираната сграда е символ на революция в туризма.
Хотелът е част от ансамбъла на 19-те руски жилищни сгради, разположени на южния бряг на канала море-езеро в кв. Аспарухово.

Сградата е с разгъната застроена площ от 1494,48 кв. м. Преустройството е обхванало цялостният й обем, запазвайки само ограждащата конструкция.