Първият нов тролейбус беше доставен преди по-малко от месец, а до септември се очаква всичките 30 да са вече във Варна. Те ще бъдат поетапно въвеждани в експлоатация.

Освен електромотор, новите тролейбуси имат и помощен дизелов двигател. Снабдени са с климатици, камери и са приспособени за хора с увреждания.

Средствата за закупуването на новите 30 машини - около 28 милиона лева, са осигурени по Оперативна програма „Околна среда".

Новите тролеи ще подменят по-голямата част от съществуващия в момента парк на „Градски транспорт". Старите няма да бъдат продавани и ще бъдат оставени в резерв, като част от тях може да бъдат рециклирани.