Свалени са транспаранти, разположени в разделителните ивици на булевардите "Владислав Варненчик", "Христо Смирненски", "Сливница", "Република", "Януш Хунияди", и срещу мол Варна.

Това стана след извършена проверка, установила наличието на 29 незаконни съоръжения, съобщи Moreto.net.

Табелите, рекламиращи продажба дърва за огрев, изработка на врати, мебели, автосервиз, фитнес, акумулатори и др., бяха демонтирани от представител на фирма „Стимекс”, в присъствието на представители на районната администрация.

„Проверки за незаконни рекламно-информационни елементи ще има всяка седмица. Ще бъдем безкомпромисни към нарушителите. Някои от тях за пореден път не спазват закона и тази практика трябва да бъде преустановена”, коментира кметът на „Младост” Христо Христов.