БГНЕС
Спират ВиК авариите в ”Аспарухово“
Проблемът с водоподаването в "Аспарухово“ е на път да остане в историята, пише вестник "Черно море".
Това стана ясно от среща на кмета Йордан Николов с жители на варненския квартал.
Честите ВиК аварии тормозят всекидневно живеещите в района вече повече от 30 г., но до месец и половина от това положение ще остане само лош спомен, изрази надежда Николов пред съкварталците си.
До няколко седмици ще бъде завършена рехабилитацията на улиците "Средец" и "Злетово". Строително-ремонтните дейности вече започнаха, а изискването към фирмата изпълнител е да приключи до месец и половина, коментира кметът.
Той поясни, че с първия транш от 260 000 лв. е било отводнено пространството зад ДКЦ "Св. Иван Рилски", изградена е дъждовната канализация на ул. "Средец" и битовата канализация на ул. "Злетово".
Честите ВиК аварии тормозят всекидневно живеещите в района вече повече от 30 г., но до месец и половина от това положение ще остане само лош спомен, изрази надежда Николов пред съкварталците си.
До няколко седмици ще бъде завършена рехабилитацията на улиците "Средец" и "Злетово". Строително-ремонтните дейности вече започнаха, а изискването към фирмата изпълнител е да приключи до месец и половина, коментира кметът.
Той поясни, че с първия транш от 260 000 лв. е било отводнено пространството зад ДКЦ "Св. Иван Рилски", изградена е дъждовната канализация на ул. "Средец" и битовата канализация на ул. "Злетово".