Кметът на Варна Иван Портних се срещна с командира на американския миноносец "Тракстън” - капитан ІІ ранг Андрю Бийн, и с военноморското аташе на САЩ в Република България - капитан ІІ ранг Шон Холенбоу.

Военните разказаха за учението, в което участваха в акваторията на Черно море и за своята програма по време на престоя си във Варна.

"Надявам се, че нашите Военноморски сили са ви направили добро впечатление. Варна много се гордее с Висшето военноморско училище, където се подготвят кадрите за флота”, каза кметът.

"Впечатленията ни от ВМС са чудесни. Предстои да обсъдим с тях бъдещи съвместни учения. Повечето хора от екипажа досега не са идвали във вашия град, но един от колегите е женен за българка”, сподели кап. Бийн.

Иван Портних получи покана от американците да гостува на борда на военния кораб заедно със семейство си.

Миноносецът "Тракстън”, със своите 300 души екипаж, е част от ударната група на самолетоносача "Джордж Буш", разполага с два хеликоптера "Сий хоук" и е въоръжен с ракети "Томахоук" и „Асрок" за борба с подводници.