Bulphoto
Украинци протестираха във Варна (снимки)
Двайсетина украински граждани живеещи в България се събраха пред Община Варна на протест срещу намесата на Русия в Крим.
Протестиращите бяха предимно живеещи в морския град украинци, но сред тях имаше и няколко българи, които носеха националния трибагреник и скандираха „Ние сме с Украйна”, предаде Дарик.
Издигнатите плакати гласяха: „Варна подкрепя Украйна”, ”Руско-съветския фашизъм - днес в Украйна, утре - ?”, "Русия е агресор" и „Българи украинци – братя”.
Демонстрантите изразиха възмущението си от представянето на украинците като терористи в руските медии. Те обявиха за нелегитимен референдума в Крим на 16 март, тъй като украинският закон не позволява допитвания, които не са общонационални.
„Много сме възмутени от руската политика и информационна война против Украйна. Потвърждаваме, че руският език и руснаците никога не са били притеснявани в Украйна и Русия няма нужда да ги защитава“, заяви пред Moreto.net Виктория Раю, която е сред организаторите.
Издигнатите плакати гласяха: „Варна подкрепя Украйна”, ”Руско-съветския фашизъм - днес в Украйна, утре - ?”, "Русия е агресор" и „Българи украинци – братя”.
Демонстрантите изразиха възмущението си от представянето на украинците като терористи в руските медии. Те обявиха за нелегитимен референдума в Крим на 16 март, тъй като украинският закон не позволява допитвания, които не са общонационални.
„Много сме възмутени от руската политика и информационна война против Украйна. Потвърждаваме, че руският език и руснаците никога не са били притеснявани в Украйна и Русия няма нужда да ги защитава“, заяви пред Moreto.net Виктория Раю, която е сред организаторите.