Договорът ще бъде подписан на 10 март в заседателната зала на Висшето военноморско училище "Никола Й. Вапцаров".

След церемонията във ВВМУ ще бъде открит информационен-тестови център “Еразмус”.

След асоциирането двете училища ще останат автономни.

В 16.00 ч. на 10 март министър Клисарова ще посети основно училище "Св. Патриарх Евтимий", където ще се срещне с учители и ученици.