БГНЕС
Кампания: Подари живот на балния си тоалет
Благотворителна кампания „Подари втори живот на балния си тоалет“ организират 4 студентки от Варна.
Целта им е всички, които имат желание, да дарят облеклото от абитуриентския си бал на ученици, които нямат финансовата възможност да изживеят магията на тази нощ.
Инициативата е на Ивелина Киркова, Сияна Манолова, Александра Стефанова и Антония Панчукова, четвъртокурснички в Икономичекия университет във Варна, съобщава moreto.net.
Всичко започнало, след като прочели публикувано в медиите писмо на момиче, което споделя, че не може да си позволи скъпата рокля и аксесоари и за това няма да изживее така чаканото от всички ученици бляскаво събитие. Думите й накарали студентките да се замислят как може да се помогне на младежите в нейното положение.
Момичета провели анкета сред 250 свои познати и над 70% от тях отговорили, че не са обличали повторно тоалета си от абитуентския бал и са съгласни да го дарят на дете в нужда или да го предоставят за няколко дни.
Благотворителната кампания на момичетата вече е в етап на реализиция. Те молят всеки, който има желание да дари по нещо, било обувки, сако, аксесоар или парични средства.
Студентките са изготвили проект, който включва бюджет до 1500 лв. за наемането на шивачи за поправка на тоалетите, за куриерски разходи и рекламни материали.
Вече десетки души от цялата страна са се свързали с тях, за да изпратят балните си облекла, въпреки че досега информация за идеята на момичетата е имало само във Фейсбук.
Първоначалната идея е от тоалетите да се възползват най-напред завършващите от социалните домове във Варна, а ако мащабите на кампанията надминат очакванията, да се предоставят облекла и на останалите младежи, които нямат средства за балната нощ.
Всеки, който иска да се срещне със студентките, които са се заели с кампанията, и да разбере повече за нея, може да ги намери всяка сряда от 10 до 18 часа в зала 318 „а“ в Икономическия университет.
Инициативата е на Ивелина Киркова, Сияна Манолова, Александра Стефанова и Антония Панчукова, четвъртокурснички в Икономичекия университет във Варна, съобщава moreto.net.
Всичко започнало, след като прочели публикувано в медиите писмо на момиче, което споделя, че не може да си позволи скъпата рокля и аксесоари и за това няма да изживее така чаканото от всички ученици бляскаво събитие. Думите й накарали студентките да се замислят как може да се помогне на младежите в нейното положение.
Момичета провели анкета сред 250 свои познати и над 70% от тях отговорили, че не са обличали повторно тоалета си от абитуентския бал и са съгласни да го дарят на дете в нужда или да го предоставят за няколко дни.
Благотворителната кампания на момичетата вече е в етап на реализиция. Те молят всеки, който има желание да дари по нещо, било обувки, сако, аксесоар или парични средства.
Студентките са изготвили проект, който включва бюджет до 1500 лв. за наемането на шивачи за поправка на тоалетите, за куриерски разходи и рекламни материали.
Вече десетки души от цялата страна са се свързали с тях, за да изпратят балните си облекла, въпреки че досега информация за идеята на момичетата е имало само във Фейсбук.
Първоначалната идея е от тоалетите да се възползват най-напред завършващите от социалните домове във Варна, а ако мащабите на кампанията надминат очакванията, да се предоставят облекла и на останалите младежи, които нямат средства за балната нощ.
Всеки, който иска да се срещне със студентките, които са се заели с кампанията, и да разбере повече за нея, може да ги намери всяка сряда от 10 до 18 часа в зала 318 „а“ в Икономическия университет.