Инспектори от РЗИ обявиха символична стачка
Служители на Регионалната здравна инспекция във Варна протестираха днес по време на обедната си почивка срещу ниското заплащане на труда им.
"С този протест искаме да подкрепим колегите от РЗИ-Габрово и да призовем колегите от останалите инспекции да ни последват", коментира Мария Преславска от протестиращите, предаде БТА.
Тя обясни, че са писани писма до Министерството на здравеопазването, но диалог не се е получил.
Протестиращите си закачиха лентички с надпис символична стачка и прочетоха писмо до министъра на здравеопазването, в което изтъкват, че от 6 години не са актуализирани трудовите им възнаграждения.
Те питат министър Таня Андреева мисли ли, че с такива заплати може да очаква от инспекторите безкомпромисен държавен контрол, след като санитарка в болница взима в пъти по-голямо възнаграждение.
Протестиращите изразяват недоволството си и от прекомерно раздутия щат в РЗИ - Варна, като например при щатно разписание от 177 служители, 8 са директори, 13 началник отдели, т.е. на 7,43 работника се пада по един началник.
Служителите от РЗИ ще протестират всеки работен ден в обедната си почивка.