По време на строителните работи при изграждането на тласкателя ще бъдат затворени улиците „Мадара”, „Явор” и част от бул. „Васил Левски”. Движението на автомобили ще се извършва с обхождане на затворения работен участък, по съседни улици в прилежащите квартали.

За своевременното информиране на шофьорите ще бъде поставена сигнализация.

Затварянето ще се извършва по следния график:

- ул. "Мадара"- от ул."Д-р Анастасия Железкова" до ул. "Бряст" (180 м) от 13-ти февруари до 15 март
 
- ул."Бряст" до ул."Явор" (80 м) от 16 март до 26 март
 
- ул. "Явор" - от ул."Мадара" до бл.10 (80 м) - от 27 март до 10 април
 
- бл.10 до бул."Васил Левски" (60 м) от 11 април до 20 април.

От общинската администрация апелират гражданите и живеещите на ул. „Мадара” да не паркират колите си в този участък, за да не затрудняват работата по обекта.

Промени по бул. "Цар Освобидител"

Във връзка с основен ремонт на бул. „Цар Освободител” - от бул. „Княз Борис I” до ул. „Отец Паисий”, от 19 февруари, по участъци ще бъде въведена временна организация и безопасност на движението.

Първият участък, по който ще се изпълняват строително-монтажните работи, е между бул. „Княз Борис I” и бул. „Осми Приморски полк”. Затворено за преминаване на автомобили ще бъде лявото платно - от страната на Младежки дом.

Движението ще бъде насочено за двупосочно разминаване в дясното платно на участъка. За маршрутите на градския транспорт няма да има промяна, спирките ще се обслужват.

Около 2000 квадратни метра дупки ще бъдат ремонтирани след големите поледици в морската столица, планира община Варна. Най-сериозно е положението в район „Младост”. Площта на дупките, която трябва да бъде закърпена там, е 650 квадратни метра.