Причината - остри респираторни заболявания на повече от 30% възпитаници на СОУ „Св. Климент Охридски”, предаде Дарик.

Учебните занятия в града са прекратени вчера.

Засега в другите общини и Варна няма нужда от разпускане на учениците, тъй като не са достигнати критичните стойности на заболеваемост.

Грипната ваканция в Бургас няма да бъде удължена, от утре учениците отново влизат в клас. Грипна епидемия обаче беше обявена в София и е възможно при увеличаване на заболелите училищата да бъдат затворени.
ИЗБРАНО