Най-малкото дете е на 9 години, а най-голямото - на 26 г., предаде БНТ.

Домът на Веска и Емил е малък, но много уютен. За празниците всички са си вкъщи, с изключение на най-големия син Ивайло, който е на работа и на Женя, която отскоро е майка.

Двамата родители казват, че, макар и трудно, са създали и отгледали децата си с много любов. Научили са ги да различават истински ценните неща.

"За мен е важно цялото семейство да се веселим, да не се караме, не е важно трапезата да е с много храна", споделя едно от децата - Антоанета.

"Да сме здрави и да сме заедно, единни", допълва и по-голямата Ани.

За всеки празник подготовката започва поне два дни по-рано, защото да приготвиш всичко за 15 души не е лесно. Децата са основните помощници, разказва майката.

"Кой ще чупи орехите, кой какво ще прави, кой с тиквата ще се занимава, всеки прави по нещо", обяснява тя.

Трапезата не винаги е богата, но пък в семейството има нещо, което не се купува с пари - любов и разбирателство.

Двамата родители работят, но въпреки това средствата не стигат. Тогава помагат съседи и приятели.

Фамилията има подкрепа и от сдружение “България си ти”.
След дарителска кампания е ремонтирана къщата, а за Коледа семейството получи продукти.
ИЗБРАНО