От община Варна обявиха, че през изминалата нощ е започнало обработването на пътищата съгласно договорите с фирмите, поддържащи пътната мрежа при зимни условия.

Автобусите на градския транспорт се движат без проблеми и по график. Основните маршрути са обработени с луга, реагирано е на два сигнала за заледяване в района на сп. "Почивка" до ІV езикова гимназия и в района на местност „Ракитника”.

От тази зима комисиите, които контролират дейностите по снегопочистването в община Варна, ще бъдат разширени, като екипите ще работят на терен, за да имат преки наблюдения върху работата на фирмите, избрани да поддържат уличната мрежа в зимни условия.

Цялата налична техника на фирмите е включена в GPS система, която се следи от общината. Всяка фирма разполага с оперативен план за работа при зимни условия и с график за дежурства на ръководителите и водачите на МПС за целия зимен период.
ИЗБРАНО