Папският нунций освети католическия храм
Папският нунций в България монсеньор Януариуш Болонек освети днес ремонтирания католически храм "Непорочното зачатие на Св. Дева Мария" във Варна.
За празника пристигна и отец Йоско, който е присъствал в деня на затварянето на църквата през 1973 година.
"Непорочното зачатие на Св.Дева Мария" е първият католически храм във Варна. Началната му копка е направена от княз Александър Батенберг. По време на социализма църквата вече не работи, а сградата се ползва за мероприятия.
Ремонтът на храма започна преди 7 години. Той бе извършен основно с помощта на спонсори. Вложените средства са близо 700 000 лева.