Католически храм отваря врати след цели 40 г.
Новоремонтираната католическа църква "Непорочно зачатие на Св. Дева Мария" във Варна ще бъде представена на 5 декември от 11 ч. на ул. "Преслав", срещу сградата на Областна администрация.
Ще бъдат папският нунций в България монсеньор Януариуш Болонек, монсеньор Петко Христов - епископ на Католическата Никополска Епархия, монсеньор Христо Пройков, зам.-главния настоятел на ордена на отците Възкресенци на полската провинция Адам Ференц, свещеници, миряни и монахини от всички енории в епархията.
За церемонията ще пристигне и отец Йоско, който е присъствал в деня на затварянето на църквата през 1973 г.
7 основни спонсора са подкрепили ремонта, който е на стойност 700 000 лв.
Имената на основните спонсори ще бъдат написани на специално изработена табела, която ще стои на входа на църквата.