Наказателното дело от частен характер бе образувано по тъжба на Василев срещу собственика на верига аптеки за нанесена публично обида. Това станало по време на организирана масова среща на протестиращи през март тази година.

Искът на Ивайло Василев бе морален - само за 14 лева, на колкото възлизат разходите по жалбата.

В тъжбата се посочваше, че на 4 март около 11.00 часа, пред Медицински център „Младост", Василев е присъствал на организирана от Марешки среща по повод протестите във Варна. Василев се жалва пред съда, че е бил обиден от бизнесмена с неприлични думи и епитети „боклук" пред събралите се хора и в присъствието на медиите.