В него Карапетян заявява, че ще продължа да изпълнява ангажиментите си като независим общински съветник и ще подкрепя всички предложения, които са в интерес на варненци.

Тя съобщава, че вече подала заявление за напускане на партията.

"Мотивите ми са, че не приемам начина, по който се взимат решенията в ГЕРБ както на местно, така и на национално ниво. Не приемам стила на работа, наложен през последната година-година и половина от областното ръководство на партията. А именно - решенията се вземат на тъмно - от двама-трима човека, липсва диалог и възможност хората с мнение да заявяват позициите си. Дълбоко се съмнявам в безкористността на тези действия, поради което напуснах ГЕРБ", пише Карапетян.

Марина Панайотова-Карапетян влезе в Общинския съвет през май 2013 г. на мястото на местния лидер на партията Иван Портних, който бе избран за народен представител, а впоследствие и за кмет. Тя е юрист, бивш контрольор на общинската фирма „Обреди".

С напускането й групата на ГЕРБ в местния парламент остава с 14 съветници. Само преди седмица от партията обявиха, че са изключили Марио Шиваров от групата. Той обаче заяви, че сам е напуснал.

ГЕРБ-Варна: Случаите на напускане не са знак за разцепление


"Напускането на общински съветници от роднински и приятелски кръгове на бившето областно ръководство на партията не е израз на разцепление в ГЕРБ, а естествен оздравителен процес. Възможно е да последват и други подобни действия, но и те няма да имат своите политически, а още по-малко принципни основания”, заяви Павел Христов, административен секретар на ГЕРБ-Варна.

Така той коментира писмото на Марина Карапетян до медиите.

Павел Христов определи като абсурдно случилото се да се тълкува като тенденция.

"Решението й да напусне партията подменя вота на избирателите, но този единичен случай няма как да бъде признак за разпад на групата на ГЕРБ в местния парламент”, категоричен бе председателят й Тодор Балабанов.