Още един съветник напусна групата на ГЕРБ-Варна
Марина Карапетян е депозирала в деловодството на Община Варна желанието си да напусне групата на ГЕРБ в Общинския съвет и партията. Това съобщи самата тя в писмо до медиите.
Тя съобщава, че вече подала заявление за напускане на партията.
"Мотивите ми са, че не приемам начина, по който се взимат решенията в ГЕРБ както на местно, така и на национално ниво. Не приемам стила на работа, наложен през последната година-година и половина от областното ръководство на партията. А именно - решенията се вземат на тъмно - от двама-трима човека, липсва диалог и възможност хората с мнение да заявяват позициите си. Дълбоко се съмнявам в безкористността на тези действия, поради което напуснах ГЕРБ", пише Карапетян.
Марина Панайотова-Карапетян влезе в Общинския съвет през май 2013 г. на мястото на местния лидер на партията Иван Портних, който бе избран за народен представител, а впоследствие и за кмет. Тя е юрист, бивш контрольор на общинската фирма „Обреди".
С напускането й групата на ГЕРБ в местния парламент остава с 14 съветници. Само преди седмица от партията обявиха, че са изключили Марио Шиваров от групата. Той обаче заяви, че сам е напуснал.
ГЕРБ-Варна: Случаите на напускане не са знак за разцепление
Така той коментира писмото на Марина Карапетян до медиите.
Павел Христов определи като абсурдно случилото се да се тълкува като тенденция.
"Решението й да напусне партията подменя вота на избирателите, но този единичен случай няма как да бъде признак за разпад на групата на ГЕРБ в местния парламент”, категоричен бе председателят й Тодор Балабанов.