От няколко години те са опитват да убедят общината, че част от тротоара може да се превърне в паркоместа, съобщава Petel.bg.

Колчетата бяха поставени заради автобусна спирка, която вече не съществува – имаме отпаднала необходимост. На това място тротоарът е широк над 6 метра, 4 от тях може да се ползват за паркинг“, изложиха идеята си в редакцията на „Народно дело“ живеещи в района.

По техните виждания за пешеходците ще останат 2,4 метра място. Подписка за премахване на колчетата са подкрепили 18 души. Преписка за това е заведена през септември 2009 г.

Липсата на адекватни действия от община Варна е констатирана с писмо на омбудсмана Константин Пенчев. От кмета на Варна са поискани проверка и предприемане на действия – това е препоръка на омбудсмана, твърдят живеещите на „Ген. Колев“ 60а.

Според тях общината демонстрира бездействие и отказва да премахне колчетата.
Металните съоръжения не са в състояние да спрат паркирането върху тротоара. Няколко колчета са изкъртени, колите минават оттам и блокират целия тротоар.

Почти всеки ден има скандали заради "запушени" коли. Понякога шофьорите дори спират срещу входа така, че вратата да не може да се отвори“, жалват се живеещите в района.