Осъдиха условно таксиджия, пребил колега
Районният съд във Варна наложи условно наказание на 51-годишен таксиметров шофьор за причиняване на средна телесна повреда на свой колега.
Съгласно уговорката помежду им, двамата водачи се срещали на една и съща бензиностанция в кв. „Аспарухово”, като задължение на всеки от шофьорите в края на смяната му било да зареди с гориво таксито.
Между тях често възниквали спорове и неразбирателства относно поддръжката и заплащането на изразходеното гориво.
Около 7 ч. сутринта на тази дата работещият нощем таксиметров шофьор пристигнал с таксито на бензиностанцията и поръчал на служителя да пълни резервоара, когато колегата му се приближил към него и започнал да му се кара, че бил закъснял и не бил подменил съединителя.
Подсъдимият внезапно с юмручен удар в лицето избил преден зъб на партньора си, след което двамата се сборичкали на земята. В резултат на нанесените удари пострадалият таксиметров шофьор получил средна телесна повреда, изразяваща се в избиване на зъб, счупване на короната на втори зъб, което затруднило за известен период от време функцията на говора и дъвченето. 51-годишният Б. Бонев е извършил деянието повторно.
Спрямо него през февруари 2011 г. има влязла в сила присъда, също за причиняване на телесна повреда на друго лице. В тежест на подсъдимия са направените по делото разноски. Споразумението е окончателно и влиза в сила веднага.