"Невярно очернен" и "голям приятел на Израел": Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав
Израелският премиер пусна пост в "Екс" без конкретно да споменава в публикацията за този спор
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви днес, че Илон Мъск е "невярно очернен", след като технологичният милиардер направи в гръб жест с изправена ръка, напомнящ нацисткия поздрав, предаде ДПА, като се позова на пост на премиера в платформата "Екс".
Още по темата
Нетаняху се обяви в защита на Мъск в собствената социална платформа на Мъск, наричайки го още "голям приятел на Израел".
"Той посети Израел след нападението на 7 октомври, при което терористите от "Хамас" извършиха най-голямото зверство срещу еврейския народ след Холокоста", написа Нетаняху, предаде БТА.
"Оттогава многократно и категорично подкрепя правото на Израел да се защитава срещу извършващи геноцид терористи и режими, които се стремят да унищожат единствената еврейска държава", допълни израелският премиер.
Мъск направи в бърза последователност две движения с вдигане на едната ръка, излизайки на сцената да произнесе реч вечерта след встъпването в длъжност на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Жестовете на Мъск предизвикаха фурор в интернет и медиите, като мнозина ги оприличиха на поздравите, използвани от нацистите и фашистите. Други обаче казаха, че намерението му е било неясно и на жестовете се придава прекалено голямо значение.
Нетаняху не спомена конкретно този спор в публикацията си в "Екс".
Аржентинският президент също защити "приятеля си Илон Мъск" във връзка с обвиненията, че е отправил нацистки поздрав.
Хавиер Милей днес оприличи "психическия вирус на уоук идеологията" на "рак" и защити "скъпия си приятел" Илон Мъск, който бе обвинен, че е отправил нацистки поздрав, предаде Франс прес.
Американският милиардер "през последните няколко часа беше несправедливо оклеветен от уоукистите заради невинен жест, който символизира само неговата благодарност към хората", каза Милей в реч по време на Световния икономически форум в Давос.
Самият Мъск по-рано реагира на полемиката за жеста му лаконично с пост в "Екс".
"Нападки от типа "Всички са Хитлер" са толкова изтъркани", написа Мъск.