Колети с 16 кг. кокаин получени в централата на ООН
Два пакета, съдържащи 16 килограма кокаин, са били доставени погрешка в централата на ООН в Ню Йорк миналата седмица, съобщи говорител на нюйоркската полиция, цитиран от Франс прес, предаде БТА.
Според Пол Браун, говорител на полицията в Ню Йорк, в пакетите имало 14 книги, чиито страници били изрязани и всяка от тях съдържала малко над един килограм кокаин. Той уточни, че на пакетите не е имало име или адрес и че те пристигнали от Мексико сити през Синсинати (щата Охайо).
"Нашата работна хипотеза е, че този наркотик въобще не е трябвало да напуска Мексико", заяви говорителят на полицията. "Някой в Мексико сега несъмнено много съжалява, че е изгубил такова количество кокаин", допълни той.
Задържаният наркотик има пазарна стойност около 2 милиона долара, отбелязва Франс прес.