Google Добавете ни като предпочитан източник в Google
Частен самолет се разби във физкултурен салон в жилищна зона в Сантос, крайбрежен град в щата Сао Пауло, съобщи полицията, която първоначално информира, че става дума за инцидент с хеликоптер.

Вижте снимки >>>

Първоначално силите на реда информираха за хеликоптер, но военновъздушните сили уточниха в комюнике, че става дума за самолет Чесна 560 XL, който излетял от Рио де Жанейро по посока Гуаружа, щата Сао Пауло.

На борда на самолета се намираха двама пилоти и петима пътници, сред които журналист, официалният фотограф и шофьорът на кандидата за президент на изборите на 5 октомври. Според бразилските ВВС, цитирани от телевизия Глобо, всички са загинали.

"Когато се готвел да се приземи, самолетът се издигнал отново заради лошото време. Веднага след това контролната кула загубила контакт със самолета", съобщиха от въоръжените сили.

Пожарникарите в Сантос, на 75 км от Сао Пауло, уточниха пред информационния портал G1, че има най-малко 10 ранени.

ВВС са започнали разследване за причините на инцидента.

Президентът на Бразилия Дилма Русеф прекрати за три дни предизборната си кампания заради гибелта на кандидата Едуарду Кампуш в самолетна катастрофа, съобщи Ройтерс.

"Цяла Бразилия е в траур, ние изгубихме велик бразилец, Едуарду Кампуш, изгубихме голям приятел", заяви Русеф в комюнике, в което обяви тридневен национален траур.
Google Добавете ни като предпочитан източник в Google