Google Добавете ни като предпочитан източник в Google
Това съобщи зам.-директорът на Югозападното държавно горско предприятие Дамян Дамянов, цитиран от Дарик.

В момента се прави оглед на мястото на пожара. Специалисти облитат с хеликоптер засегнатите площи, за да бъде установено дали има останали тлеещи огнища. Ако се окаже, че пожарът е потушен напълно, се очаква българските лесничеите да се приберат у нас в късния следобед днес.

Те заминаха през вчерашния ден с три специализирани високопроходими автомобила. На място бяха изпратени и осем огнеборци от пожарната в Благоевград, които отпътуваха с две противопожарни коли. Българските лесничеи и пожарникари се включиха в гасенето на огъня към 19.00 часа снощи, след като по обяд заминаха за южната ни съседка.

Пожарът избухна в сърцето на Атон на 8 август. В района се намират около 20 гръцки православни манастира. В потушаването на пожара се включи и летателна техника.
Google Добавете ни като предпочитан източник в Google