Чуйте статията:

Атака с дрон предизвика пожар на международното летище в Дубай, като пламъците вече са овладени и няма данни за пострадали, съобщиха тази нощ местните власти, цитирани от БТА.

"Инцидент с дрон в близост до международното летище в Дубай (DXB) е засегнал един от резервоарите за гориво", пише в изявление на медийната служба на Дубай, публикувано в социалната мрежа "Екс".

Авиокомпания "Емирейтс" (Emirates) обяви в "Екс", че временно спира полетите си от и до Дубай.

Арабските държави от Персийския залив бяха подложени на повече от 2000 удара с ракети и дронове от началото на войната срещу Иран на 28 февруари, като целите включват дипломатически мисии и военни бази на САЩ, критична петролна инфраструктура, пристанища, летища, хотели и жилищни и офис сгради.

На този фон Световната здравна организация (СЗО) обяви, че е отпуснала 2 милиона долара от своя Фонд за непредвидени ситуации в подкрепа на Ливан, Ирак и Сирия на фона на продължаващата криза в Близкия изток, предаде Ройтерс.

Един милион долара са отпуснати на Ливан за увеличаване на грижите при травми, засилване на наблюдението на заболяванията и за закупуване и разпространение на основни лекарства и медицински консумативи, се казва в изявление на агенцията.

На Ирак и Сирия са отпуснати по 500 000 долара за подкрепа на координацията при извънредни ситуации и управлението на масови жертви, за закупуване и разпространение на основни лекарства и консумативи, предоставяне на здравни услуги за разселеното население и засилване на наблюдението на заболяванията и работата с общността.

"Във време, когато здравните служби вече са изправени пред значителни предизвикателства, подкрепата е от съществено значение за поддържане на здравните работници на първа линия и за поддържане на услугите за интензивно лечение", заяви Ханан Балхи, регионален директор на СЗО за Източното Средиземноморие.