Лекарства за $70 млн. откраднати от склад в САЩ
Лекарства за 70 милиона долара бяха откраднати от фармацевтичен склад в САЩ през уикенда, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Крадците се покатерили по стената на склада, пробили дупка в покрива и влезли в сградата, откъдето отмъкнали антидепресанти и други лекарства, продавани с рецепта.
Преди това те обезвредили алармата на склада "Ели Лили" в град Енфилд, щата Кънектикът. Според полицията крадците прекарали най-малко час в склада, за да успеят да натоварят стотици кашони с лекарства на автомобил, паркиран на товарния док.
Предполага се, че откраднатите лекарства ще бъдат пласирани на черния пазар, вероятно в страната. Случаят се разследва от ФБР.