Чуйте статията:

Столичната община (СО) започна системно почистване на надраскани обществени пространства с цел възстановяване на чистия и поддържан облик на града, съобщиха оттам.

Дейностите започват от централната част на града. В момента се почистват надраскани повърхности на две места - стената на парка на НДК откъм ул. "Фритьоф Нансен", подлезът и колоните под Моста на влюбените и колоните на сградата на ул. "Алабин" 54, съобщи заместник-кметът по направление "Сигурност" Лъчезар Милушев.

Почистването ще продължи с подходите към подлеза на ул. "Фритьоф Нансен", както и фасади на обществени сгради, колоните по ул. "Алабин" и ул. "Граф Игнатиев".

По думите на кмета Васил Терзиев София няма да бъде град, в който вандализмът се приема за нещо нормално, а от общината продължават системното почистване на драсканиците. Ясно разграничаваме градското изкуство от вандализма - изкуството има своето място и ние го подкрепяме, но драсканиците нямат място по фасадите и обществените пространства. София трябва да бъде чист, подреден и уважаван град, добавя Терзиев.