Това се предвижда във внесения проект за изменение на наредбата за организация на движението от заместник-кмета на града Минко Герджиков, предаде БТА.
Изменението предвижда и възможност за поставянето на камери за видеонаблюдение и апарати за заснемане в улиците, обхванати от "Синята зона".
Зоната ще бъде обозначена и с нова вертикална маркировка. На новите табели ще бъдат изписани всички условия, съдържащи се в момента в различни знаци, обозначаващи зоната - часовете за платено паркиране, начина за заплащане, телефоните на службите, поставящи и премахващи скоби, както и предупреждение за принудително отстраняване на автомобилите на нарушителите.
Новите табели ще съдържат надписи и на английски език.